Reklama

Jest nowa droga. Mieszkańcy są zadowoleni [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa realizacja długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji w gminie Czermin. Chodzi o powiatówkę w Broniszewicach - w dzielnicy Mazury.

Droga będzie miała wreszcie nową nakładkę. Remont w jednej z największych wsi w gminie - to wspólna inwestycja powiatu i samorządu Czermina. Całość pochłonie 680 tys. złotych. Roboty prowadzi Zakład Posadzkarsko-Brukarski i Utrzymania Zieleni Miejskiej z Nowych Skalmierzyc. Warstwa asfaltu została już położona. 

- Pozostaje tylko utwardzenie poboczy oraz prace wykończeniowe i porządkowe. Termin zakończenia zadania mamy ustalony na 30 września - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie. 

Warto dodać, że mieszkańcy Broniszewic mają w tym roku powody do zadowolenia. Jest to bowiem kolejna inwestycja, którą powiat realizuje w tym roku na terenie wsi. Wcześniej zrobiono kilometrowy odcinek pomiędzy Żalami a Broniszewicami. W ramach przebudowy wykonano tam m.in. frezowanie, wyrównanie, nową nawierzchnię i pobocza. Koszt wyniosły 725.000 zł, z czego 70% pokrył powiat, resztę dała gmina Czermin. Niestety, było to zdecydowanie więcej niż początkowo zakładano.

– Zakładaliśmy mniejsze środki na tą inwestycję. Była jedna niższa oferta, ale wykonawca nie podpisał umowy. Będziemy więc musieli dołożyć – mówi Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy