Reklama

Jest nowe zarządzenie burmistrza w sprawie korzystania z wody w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Jest nowe zarządzenie burmistrza w sprawie korzystania z wody w Pleszewie - Zdjęcie główne

Jest nowe zarządzenie burmistrza w sprawie korzystania z wody w Pleszewie | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po weekendowych problemach z wodą z Pleszewie sytuacja uspokoiła się, choć wciąż pojawiają się kłopoty na końcówkach sieci. Dziś burmistrz wydał nowe zarządzenie w związku z korzystaniem z wody z sieci wodociągowych.

Przypomnijmy: w niedzielę informowaliśmy na zpleszewa.pl o problemach z wodą, które dotyczyły mieszkańców wsi oraz części osób w blokach w Pleszewie. W sobotę wody nie było m.in. w Korzkwach, problemy były także w Zawidowicach czy na wyższych kondygnacjach bloków w samym Pleszewie.

Problemy z wodą w Pleszewie

Sami mieszkańcy nie ukrywali swojej wściekłości.

- XXI wiek, a wystarczą pierwsze dni upałów, by znów były problemy z wodą - mówiła nam jedna z osób.

W związku z całą sytuacją w niedzielę burmistrz wprowadził ograniczenia w korzystaniu z sieci przy podlewaniu ogrodów działkowych i myciu pojazdów w myjniach samochodowych.

To z kolei mocno zdenerwowało działkowców i przedsiębiorców.

- To już się chore robi... Żeby nawet warzyw na ogrodzie nie można bylo podlać... Cały sezon człowiek dba o wszystko, żeby nie musieć kupować w sklepie i mieć swoje a ledwo co się upały zaczynają to podlewać nie wolno... To jest kpina - komentowali na naszym FB sami mieszkańcy.

Jak wygląda sytuacja obecnie? 

Problemy z wodą w Pleszewie - sytuacja się stabilizuje?

Jak się dowiedzieliśmy, sytuacja jest już lepsza, choć to nie oznacza, że problemy nie powrócą przy kolejnej fali upałów.

Powodem problemów są bowiem duże rozbiory wody, do jakich dochodzi najczęściej po godz. 18.00 - w związku z podlewaniem ogrodów czy napełnianiem przydomowych basenów.

To właśnie wtedy ciśnienie znacznie spada, co najbardziej odczuwają gospodarstwa na końcówkach sieci oraz mieszkańcy wyższych kondygnacji bloków w samym Pleszewie.

- Woda jest cały czas w sieci, problem dotyczy znacznych rozbiorów w godzinach mniej więcej od 18.00 do 21.00, czyli w momencie podlewania czy np. napuszczania wody do basenów. Dlatego zgłaszamy się z ogromną prośbą do mieszkańców, by odbywało się to w sposób racjonalny, a najlepiej, by podlewać ogrody później - po 22.00 lub przed 6.00 rano - mówi "Życiu Pleszewa" Grzegorz Knappe, prezes PK.

W związku z nieco lepszą sytuacją, odwołano wprowadzone w niedzielę ograniczenia w przypadku działalności myjni samochodowych. Burmistrz wydał w tej sprawie dziś stosowne zarządzenie.

Cały czas jednak obowiązuje jednak ograniczenie zużycia wody do podlewania na ogrodów działkowych.

O SYTUACJI Z WODĄ PRZECZYTASZ TAKŻE WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM, PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA" W CZWARTEK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy