Reklama

Reklama

Budżet gminy Chocz na rok 2021. Jakie inwestycje zaplanowano?

Opublikowano: wt, 19 sty 2021 16:00
Autor:

Budżet gminy Chocz na rok 2021. Jakie inwestycje zaplanowano? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wiadomo jakie inwestycje będą realizowane w Choczu w roku 2021. Budżet gminy na rok 2021 poparli niemal wszyscy radni.

Reklama

Znamy już budżet gminy na rok 2021 w gminie Chocz. Niedawno zatwierdzali go radni. Od głosu wstrzymała się tylko Katarzyna Hernes. Dlaczego?

– Z powodu obniżenia wydatków na szkoły. Jestem radną, ale również nauczycielem. Wiadomo, że budżet musi być „spięty”, nie ma co do tego wątpliwości. Ale oficjalnie podwyżki nauczycielom dano, a pieniędzy na te podwyżki nie ma. Ja w radzie reprezentuję mieszkańców mojej miejscowości, ale również nauczycieli - tłumaczy Katarzyna Hernes.

Chocz. Zaplanowali inwestycje

Jaki więc będzie budżet 2021? Otóż dochody wyniosą ponad 23,2 mln zł, a wydatki 23,5 mln zł. Na inwestycje zaplanowano blisko 2,4 mln zł.

Najdroższy będzie kolejny, już IV etap rewitalizacji Placu 1 Maja w mieście. Na ten cel zabezpieczono ponad 1,5 mln zł. Inwestycja w głównej mierze zostanie pokryta ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niemało, bo 300.000 zł zarezerwowano na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczego dla OSP w Choczu, a 80.000 zł na zakup samochodu służbowego do przewozu niepełnosprawnych. Jest też 30.000 zł na wsparcie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców, oraz 10.000 na opracowanie dokumentacji budowy deptaka do rzeki Prosny. Cieszyć mogą się także właściciele posesji przy Łąkowej – na jej przebudowę miasto ma 60.000 zł.

Gmina Chocz. Budżet 2021

– Budżet jest trudny ze względu na panującą pandemię, trudny do przewidzenia – jak będzie wyglądała jego realizacja. Jest to też budżet ograniczony wpływami z tytułu dochodów, a zadania w nim zawarte realizowane będą po uzyskaniu wsparcia zewnętrznego - ocenia tegoroczny plan finansowy włodarz Chocza, Marian Wielgosik.

Warto też dodać, że w budżecie ujęto środki w ramach funduszu sołeckiego. O przeznaczeniu tej puli na konkretne zadania decydowali jeszcze jesienią sami mieszkańcy poszczególnych sołectw. A do wydatkowania mieli łącznie ponad 286.000 zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Kl

    Deptak nad Prośbę???

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Błażej

    do zdjęcia. Mieszkańcy 1 maja nazywają tą budowlę lotniskiem