Reklama

Jest wyrok sądu pracy w sprawie Leszka Bierły - byłego dyrektora PUP w Pleszewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jest wyrok sądu pracy w sprawie Leszka Bierły - byłego dyrektora PUP w Pleszewie  - Zdjęcie główne

Jest wyrok sądu pracy w sprawie Leszka Bierły - byłego dyrektora PUP w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia. Tyle sąd pracy przyznał - Leszkowi Bierle, byłemu dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. – Jestem usatysfakcjonowany – mówi. Wyrok nie jest prawomocny.

Leszek Bierła z dyrektorskim fotelem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie pożegnał się w maju ubiegłego roku. Otrzymał wypowiedzenie z pracy ze skutkiem natychmiastowym. Powód? Miał kwestionować polecenia starosty - dotyczące funkcjonowania pośredniaka. Miał też utrudniać podejmowanie decyzji w celu usprawnienia działania placówki. Sytuacja miała się zaognić kiedy kilkunastu pracowników pośredniaka zostało zakażonych COVID-19. Wielu trafiło wówczas na kwarantannę. Przez jakiś czas urząd musiał pracować w trybie awaryjnym.  

Jest wyrok w sprawie Leszka Bierły

Leszek Bierła od początku nie zgadzał się zarzutami.

– Nie było naruszenia obowiązków ani zaniechań związanych z COVID-19, w tym zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Urząd nieprzerwanie pracował – mówił tuż po otrzymaniu wypowiedzenia Bierła.

Zapowiedział też walkę o swoje prawa. I jak mówił, tak zrobił. Skierował sprawę do sądu pracy – o czym informowaliśmy na naszych łamach. Po kilku rozprawach - właśnie zapadł wyrok.

– Sąd przyznał mi odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia za niesłuszne zwolnienie z pracy - mówi Leszek Bierła. I dodaje. - Jestem usatysfakcjonowany z wyroku. Mam także nadzieję, że to będzie już koniec tej sprawy.

Z drugiego roszczenia - czyli przywrócenia na poprzednie stanowisko pracy – były dyrektor pośredniaka – jam mówi – sam zrezygnował. – Zrezygnowałem z tego roszczenia, ponieważ podjąłem już inną pracę. Niestety, ale trzeba z czegoś żyć – podkreśla Leszek Bierła.

Co na to starosta - Maciej Wasielewski? Na razie nie chce komentować wyroku.

– Wystąpiliśmy o uzasadnienie – mówi nam Maciej Wasielewski.  

Nowa praca Leszka Bierły

Przypomnijmy Leszek Bierła – na co dzień radny sejmiku i szef powiatowych struktur PiS-u - pozostawał bez pracy od maja ub. roku aż do poniedziałku – 8 marca tego roku. Wtedy to przejął obowiązki kierownika pleszewskiego oddziału ARiMR.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy