Reklama

Konkurs „Top in job – najlepszy w pracy”. Kto nagrał najciekawszy film?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oryginalne, pomysłowe i zaskakujące - takie były filmy zgłoszone na konkurs „Top in job – najlepszy w pracy” – skierowany do uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych, a zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie.

Zadanie było proste. Należało nagrać krótki film (maksymalnie 3 minuty) w aplikacji Tik-Tok - o tematyce związanej z zawodem marzeń, karierą, czy własnym biznesem. Wydarzenie realizowane było w ramach tygodnia aktywności zawodowej i społecznej.

- Jako urząd wchodzimy w nowy wymiar doradztwa zawodowego. Chcemy przekazywać treści doradcze w sposób nowoczesny i dostosowany do wymagającego odbiorcy - jakim są właśnie dzisiaj uczniowie szkół, a jutro uczestnicy rynku pracy. Chcemy zainteresować młodzież rynkiem pracy przy użyciu narzędzi i metod przez nich zrozumiałych i przede wszystkim dla nich atrakcyjnych. Stąd pomysł, aby wykorzystać Tik - Toka do zaangażowania młodzieży w zabawę, poprzez, którą nabędą wiedzę o zawodach, czy możliwościach rozwoju i aktywizacji zawodowej - komentował dyrektor PUP w Pleszewie - Piotr Janiak.

Zainteresowanie było bardzo duże. W sumie wpłynęły 42 prace. Komisja miała trudne zadanie. Obrady były burzliwe. Grand Prix zdobyła klasa trzecia z NLO w Pleszewie (film przygotowali Martyna Kubasik wraz z Jakubem Gryglem).

Filmów było dużo, wszystkie zrealizowano na wysokim poziomie. Jedno jest pewne, jesteście niezwykle kreatywni. Teraz przed nami trudne zadanie, to my bowiem musimy zabezpieczyć dla was odpowiednie warunki, abyście mogli w tych waszych wymarzonych kierunkach się uczyć, oczywiście przy pomocy naszych lokalnych przedsiębiorców – mówił gratulując uczestnikom starosta - Maciej Wasielewski.

 

NAGRODZENI W KONKURSIE „TOP IN JOB – NAJLEPSZY W PRACY”  

GRAND PRIX 

 

  • Klasa 3 NLO w Pleszewie za pracę - Lovebypages.
 

SZKOŁY PODSTAWOWE:

  • I - Klasa 8a SP nr 2 w Pleszewie za pracę - Top in job i klasa 4 i 5 SP w Taczanowie Drugim za pracę - Mój zawód w przyszłości,
  • II - Klasa 6a SP nr 2 w Pleszewie za pracę - Future jobs - przyszłe miejsca pracy 
  • III - Klasa 8 SP w Taczanowie Drugim za pracę - Wróżka prawdę Ci powie – zawód marzeń.
 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

  • I - Klasa 3 NLO w Pleszewie za pracę - Lovebypages,
  • II - Klasa 4 LTb ZSCKR w Marszewie za pracę - Zawód marzeń-technik weterynarii 
  • III - Klasa 4LTi ZSCKR w Marszewie za pracę - Możliwości zawodowe po technikum technologii żywności.
WYRÓŻNIENIA:

Klasa 4 – SP w Kuczkowie za pracę - Zawód marzeń, Klasa 4 SP w Kwileniu za pracę - Być strażakiem, Klasa 6 SP w Kwileniu za pracę - Z życia fotografa, Klasy 4-8 ZPS w Pleszewie za pracę - Chcę być jak Messi, Klasa 7a ZSP w Kowalewie, SP za pracę - Mam pomysł na biznes, Klasa 8d SP nr 1 w Pleszewie za pracę - Top in job oraz Emilia Molska i klasa IF ZSUG w Pleszewie za pracę - Cukiernik.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy