Reklama

Reklama

Ruszył nowy sposób rejestracji na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Wystarczy wysłać SMS

Opublikowano: pon, 25 sty 2021 08:14
Autor:

Ruszył nowy sposób rejestracji na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Wystarczy wysłać SMS - Zdjęcie główne

Ruszył nowy sposób rejestracji na szczepienia przeciw koronawirusowi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Rząd uruchomił nowy sposób rejestracji na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Wystarczy, że wyślemy SMS pod odpowiedni numer. W powiecie pleszewskim zaszczepić możemy się w 12 punktach.

Reklama

Dziś - 25 stycznia - startują szczepienia seniorów, którzy zarejestrowali się wcześniej na szczepienia przeciwko koronawirusowi. 

Koronawirus. Jaka jest kolejność szczepień?

Przypomnijmy: zgodnie z rządowym harmonogramem szczepień w pierwszej kolejności odbywają się właśnie rejestracje na szczepienia osób starszych. Niedawno harmonogram został jednak zmodyfikowany - rzad zmienił kolejność szczepień. Zgodnie z nowym etapem w pierwszej kolejności czyli części Ia zaszczepieni zostaną wszyscy seniorzy powyżej 60. roku życia, po nich w części Ib - (i to jest nowość) osoby z chorobami przewlekłymi (chorzy na nowotwory, osoby po przeszczepach, dializowane), a następnie w części Ic - przedstawiciele służb mundurowych oraz nauczyciele.

Koronawirus. Jak zarejestrować seniora na szczepienia?

Jak wygląda procedura rejestracji seniorów? Do tej pory zrobić to można było na trzy sposoby:

 1. Rejestracja przez telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Zadzwonić może sam senior lub osoba z jego rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Po telefonie na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 
 2. Rejestracja przez internet - na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo będziemy chcieli zaszczepić się w innym punkcie lub nawet w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną dla nas datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS, a później ponowne przypomnienie o szczepieniu - dzień przed planowanym terminem. UWAGA! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać tzw. Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ - telefon 989 - bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
 3. Rejestracja bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień. Wystarczy skontaktować się bezpośrednio z placówką, która oferuje możliwość szczepienia przeciwko koronawirusowi.
 

Koronawirus. Nowy sposób rejestracji na szczepienia

Od niedawna działa także nowy - czwarty - sposób rejestracji na szczepienia przeciwko koronawirusowi - poprzez wysłanie SMS. Uwaga! Rejestracja SMS jest przeznaczona dla osób z grupy 70+.

Koronawirus. Jak zarejestrować się przez SMS na szczepienia?

Jak informują rządzący z jednego numeru telefonu można zarejestrować tylko trzy osoby. Jak to zrobić?

 1. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556
 2. Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL
 3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a
 4. Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
 5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222
 6. Otrzymasz informację o: najbliższym możliwym terminie szczepienia, adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także godzinie szczepienia.
 7.  Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
 8. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
 9. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
 10. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.
UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

Przypomnijmy: w powiecie pleszewskim zaszczepiono już m.in. pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Szczepienia przeprowadzali medycy z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Koronawirus. Gdzie można zaszczepić się w powiecie pleszewskim?

Oto aktualna lista punktów szczepień na terenie powiatu pleszewskiego:

1. Inter-med w Czerminie

Telefon: 627417691

 

2. Poradnia Internistyczna w Pleszewie

ul. Poznańska 125a

Telefon:627420907

 

3.Przychodnia w Choczu

ul. Konopnickiej 4a

Telefon:627415342

 

4. Przychodnia w Pleszewie

POZNAŃSKA 58

Telefon: 625080055

 

5. Przychodnia Sowina Błotna 

SOWINA BŁOTNA 36

Telefon: 627419024

 

6. Punkt szczepień w Gizałkach

KALISKA 23

Telefon: 627411512

 

7. Punkt szczepień w Gołuchowie 

ADAMA MICKIEWICZA 1

Telefon: 627617026

 

8. Punkt szczepień w Pleszewie

JANA III SOBIESKIEGO 34/1

Telefon: 518532406

 

9. Punkt szczepień w Pleszewie

SZPITALNA 21

Telefon: 627206958

 

10.Punkt szczepień w Dobrzycy

CORMEDICUS

ul. Nowa 12

Telefon:627413450

 

11. Punkt szczepień w Dobrzycy

IZAMED

ul. Nowa 12

Telefon:627413168

 

12. Punkt szczepień w Lubomierzu

LUBOMIERZ 1a

Telefon: 627206930

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się również w sieci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.