Reklama

Korzkwy. Mieszkańcy: - Nie chcemy siedzieć w bunkrach!

Opublikowano:
Autor:

Korzkwy. Mieszkańcy: - Nie chcemy siedzieć w bunkrach! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Pleszew. Korzkwy. Temat spalonego wigwamu - oraz planów jego odbudowy - zdominował zebranie wiejskie w Korzkwach. Problem braku miejsca spotkań jest poważny, co można było - dosłownie - odczuć na własnej skórze - z powodu mrozu panującego w tymczasowym garażu, w którym odbywało się spotkanie.

 

Tegoroczne zebranie wiejskie w Korzkwach odbywało się w iście spartańskich warunkach. Przypomnijmy: w minionym roku doszło do pożaru wiejskiego wigwamu. Rozwiązaniem tymczasowym jest więc obecnie blaszany kontener... A tam - jak można się domyślać - trudno mówić o „komfortowych” warunkach.

Na początku odbyła się tradycyjna prezentacja władz gminy. Wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek przedstawił dotychczasowe działania oraz plany. Sołtys Korzkiew i jednocześnie miejska radna Anita Szczepaniak podsumowała z kolei miniony czas.

Jak wyliczała, w ubiegłym roku nie zabrakło imprez integracyjnych - m.in. z okazji Dnia Kobiet, czy festynu z okazji Dnia Dziecka.

- W sierpniu nasze dzieci otrzymały wyprawki, z kolei jesienią byliśmy z seniorkami na Panelu Senioralnym - wyliczała Anita Szczepaniak.

Z inwestycji wymienić można m.in. zakup przenośnych bramek dla dzieci, paliwa do kosiarki wraz z jej konserwacją czy wspomniany montaż tymczasowego garażu.

- Bo na dziś, niestety, nie mamy żadnego miejsca spotkań. Choć w budżecie jest zabezpieczona kwota na ten cel - referowała Anita Szczepaniak.

- Póki co jest to kwota 100 tys. zł - dodawał z kolei wiceburmistrz Jędruszek.

Wspomniane słowa - rozpoczęły długą dyskusję. Bo, jak przypominali mieszkańcy, w wyniku ubiegłorocznego pożaru - stracili cały wiejski majątek.

- Dziś nie mamy nic! Zróbcie coś dla nas, nie chcemy spotykać się w takich warunkach! - apelowali ludzie.

WIĘCEJ PRZERCZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE