Reklama

Korzkwy. Skrzypnia. Mamoty. Wyremontowali najbardziej zniszczony odcinek powiatówki

Opublikowano:
Autor:

Korzkwy. Skrzypnia. Mamoty. Wyremontowali najbardziej zniszczony odcinek powiatówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Korzkwy. Skrzypnia. Mamoty. Zakończył się remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi powiatowej na trasie Korzkwy - Mamoty.

 

O fatalnym stanie drogi powiatowej mieszkańcy wsi mówią już od wielu lat. - I nic się z tym nie dzieje. A tutaj dziura na dziurze - mówili nam już wiele razy ludzie.

- Petycje już były pisane nawet w tej sprawie. I nic. Ile tam już ludzi uszkodziło sobie w autach miski olejowe – komentowano już na łamach "Życia Pleszewa"

Po latach starostwo - w odpowiedzi na powtarzające się sygnały - rozpoczęło przebudowę części wspomnianej drogi. Trasa jest spora, więc - przynajniej na razie - jak zaznaczają władze starostwa - rozpoczęto od najbardziej zniszczonego fragmentu wspomnianej drogi powiatowej. 

Roboty właśnie się zakończyły.

- Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie zakończył remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi powiatowej Korzkwy- Mamoty - przy lesie. Na długości 650 m powstała nowa nakładka asfaltowa i utwardzone pobocze. Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” Szablewski s.j. z Nowych Skalmierzyc - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy pleszewskiego starostwa.

 

Koszt remontu wyniósł 120 tys. zł.

 

Wspomniany remont cieszy mieszkańców.

- Proszę podziękować panu staroście za remont odcinka drogi łączącej powiaty Jarocin Pleszew na odcinku Korzkwy-Mamoty-Kurcew. Od dziesiątek lat nikt nie kladł nowej nawierzchni - aż do teraz - napisał dziś do nas na Facebooku jeden z czytelników.

 

Nie brakuje jednak również głosów, że to dopiero kropla w morzu potrzeb na tej trasie. Mieszkańcy apelują - o czym również już pisaliśmy - o kompleksowy remont - na całym odcinku - już od Korzkiew. Bo - jak opisywali już na naszych  łamach - kamienna droga jest w tak złym stanie, że kierowcy zwyczajnie boją się nią przemieszczać

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE