reklama

Kradną i niszczą znaki drogowe. To zwykły akt wandalizmu – mówią ludzie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPołamane znaki, wykrzywione tablice – tak wygląda pobocze drogi pomiędzy miejscowościami Wieczyn i Łęg. Mieszkańcy i kierowcy poruszający się tą trasą tracą już cierpliwość. – To celowe działanie – akt wandalizmu – mówi nam jeden z nich.
reklama

Trzy znaki ostrzegawcze zniknęły z pobocza drogi pomiędzy miejscowościami Wieczyn  i  Łęg.

 -  Zostały jedynie trzy metalowe słupki. Dodatkowo, znak drogowy E17a z nazwą miejscowości Łęg jest przegięty, wygląda to na celowe działanie - akt wandalizmu – zaalarmował nas jeden z mieszkańców. 

Mężczyzna nie kryje, że do tego typu sytuacji doszło już kilka razy. 

 -  Jest to przykre, ponieważ w ubiegłym roku miała miejsce identyczna sytuacja, ktoś również ukradł i zniszczył znaki, które zostały uzupełnione. Wcześniej, przed kradzieżą znaków dochodziło do sytuacji, że ktoś kilka razy, celowo odwracał te konkretne znaki ostrzegawcze, uniemożliwiając ich odczytanie – mówi. 

reklama

I dodaje:

  - Nie podejrzewam, aby kradzieży i wandalizmów dokonywały osoby dorosłe, jest to raczej działanie młodzieży, która nie jest świadoma następstw swojego zachowania w przypadku zaistnienia wypadku drogowego – uważa mieszkaniec.

I ma rację. Konsekwencje takiego zachowania mogą być bardzo poważne.

- Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. To jest artykuł 85 kodeksu wykroczeń – mówi Monika Kołaska, rzecznik pleszewskiej policji.

W sytuacji jeśli czyny dokona osoba nieletnia, sprawa przekazywana jest do sądu rodzinnego i nieletnich.

reklama

- Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy – wylicza funkcjonariuszka.

Środkami wychowawczymi są m.in. upomnienie, zobowiązanie do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody w całości albo w części, do zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub do wykonania prac społecznych.

Nieletni może mieć orzeczony też nadzór kuratora sądowego, skierowanie do ośrodka kuratorskiego lub umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 

 

reklama

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama