Reklama

Książka o dominikankach wśród 100 najlepiej sprzedających się pozycji w Polsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum Domu Chłopaków

Książka o dominikankach wśród 100 najlepiej sprzedających się pozycji w Polsce - Zdjęcie główne

Książka o dominikankach wśród 100 najlepiej sprzedających się pozycji w Polsce | foto archiwum Domu Chłopaków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet" - to tytuł nowej książki o działalności dominikanek.

„Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet" - to tytuł nowej książki o działalności dominikanek. Publikacja jest owocem rozmów sióstr: Tymoteuszy Gil i Elizy Myk z Łukaszem Wojtusikiem oraz Piotrem Żyłką.

Książka o dominikankach. Premiera

Swoją premierę książka miała 5 maja. I zrobiła furorę

– Siostry: Tymka i Eliza razem z Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką pokazują drugą stronę medalu. Otwarcie mówią o swoich kryzysach, rozterkach i słabszych chwilach. Odważnie wypowiadają się na aktualne tematy, takie jak troska o życie od poczęcia do śmierci, uliczne protesty czy problemy związane z pandemią. Nie słowem, ale działaniem walczą o Kościół kobiet, Kościół czuły, Kościół, który nikogo nie wyklucza - czytamy w opisie od wydawcy.

Same dominikanki tak komentują udział w projekcie.

- Kiedy Łukasz i Piotrek, zaproponowali nam wspólną książkę pomyślałam: Super! Nareszcie ktoś zauważył kobiety w kościele. Nie sądziłam, że będą nam towarzyszyć przy jej tworzeniu tak skrajne emocje. Z jednej strony radość z doceniania kobiety w Kościele (...) z drugiej lęk przed jej wydaniem - napisała w zakończeniu do książki siostra Eliza

Czego się bały?

- Oczywiście hejtu. (...). Ale pomyślałam, że bardziej będzie mnie boleć jeśli ta publikacja nie powstanie, bo zrezygnujemy z możliwości, żeby głos kobiet w habitach był słyszalny – podkreśla dominikanka.

Promocja książki, z powodu pandemii, odbyła się w przestrzeni wirtualnej.“Siostry z Broniszewic. Czuły kościół odważnych kobiet”, czyli książka o dominikankach z Broniszewic, które prowadzą Dom Chłopaków, znalazła się wśród 100 najlepiej sprzedających się  książek w Polsce. 

Książka o dominikankach z autografem

Książkę „Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet" można nabyć również z autografami.

W księgarni Bonito.pl 100 szt. i w Wydawnictwie WAM /koniecznie z kodem SZBFB/  Dochodzą nas słuchy, że będzie dodruk książki. Ale będzie nam miło! - komentują dominikanki. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy