Reklama

Dom Chłopaków w Broniszewicach. Dominikanki planują kolejną inwestycję

Opublikowano: ndz, 24 sty 2021 12:00
Autor:

Dom Chłopaków w Broniszewicach. Dominikanki planują kolejną inwestycję - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Tuż przed świętami zakończyły się prace związane z remontem frontowej elewacji pałacu w Domu Chłopaków w Broniszewicach. Dominikanki już planują kolejne inwestycje.

Remont elewacji pałacu w Domu Chlopaków w Broniszewicach był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców.

- Dla nas to kolejny cud! Nieśmiało zaczęłyśmy remont elewacji sądząc, że za parę lat uzbieramy całą kwotę. A uzbierałyśmy środki na wszystkie cztery ściany pałacu i wieżę - podkreślają z radością – dominikanki prowadzące Dom dla Chłopaków w Broniszewicach.

To ważna inwestycja – bo w pałacu odbywają się warsztaty terapii zajęciowej. Są tam też sale: multimedialna i do zajęć indywidualnych,  kuchnia, biura, mała kaplica oraz salon do spotkań okolicznościowych dla chłopców. Poddasze - to  z kolei strefa przeznaczona dla wolontariuszy i gości. Obiekt jest zabytkiem, ale na tyle małej klasy, że dominikanki na jego remont nie mogły pozyskać żadnej dotacji. Dlatego same uruchomiły zbiórkę.

Siostry z Broniszewic planują kolejną inwestycje 

Teraz – zachęcone kolejnym sukcesem – już planują nowe inwestycje. Tym razem siostry dominikanki chcą wybudować kaplicę. 

- Nasza dotychczasowa kaplica jest mała i do tego znajduje się na piętrze. Nie mieścimy się w niej wszyscy. Nie mogą w niej zmieścić się, także chłopcy leżący - mówia dominikanki. 

Kaplica w Domu Chłopaków w Broniszewicach pomieści  24 osoby.

- A nas wszystkich jest blisko 100 osób: chłopcy, siostry, wolontariusze i współpracownicy. Jest ciasno, tłoczno, niektórzy spędzają nabożeństwa w miejscu, gdzie niewiele słychać i nic nie widać. Projekt nowej kaplicy jest przygotowany zgodnie z potrzebami: z podjazdami na wózki, z miejscem dla chłopców leżących, tak aby wszyscy mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie - mówią siostry z Broniszewic. 

Jak wesprzeć Dom Chłopaków w Broniszewicach 

Na projekt, fundamenty i ściany potrzeba 500 tys. zł.

- Chcemy byście stworzyli wraz z nami nową kaplicę, dlatego dziś prosimy Was o wsparcie – byśmy wspólnie mogli ulepszyć wyjątkowe miejsce dla naszych wyjątkowych chłopaków. Miejsce, w którym będą mogli prowadzić zupełnie zwyczajne życie. Ci chłopcy, którym zdrowie na to pozwala, codziennie o 17 modlą się w kaplicy za dobroczyńców. I wiemy, że Bóg im w ich niewinnym cierpieniu niczego nie odmawia. Będą się modlić również za Ciebie - mówią siostry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy