Reklama

Kuchary. Tłumy na promocji najnowszej książki o dziejach gminy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Kuchary. Tłumy na promocji najnowszej książki o dziejach gminy [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kuchary. Gmina Gołuchów. Sala w Kucharach pękała w niedzielę w szwach. Tłumy przybyły na promocję najnowszej książki Stanisława Małyszki pt. "Kuchary, Macew, Popówek dawniej i dziś".

 

Najnowsza książka autorstwa Stanisława Małyszki jest kolejną pozycją, która opisuje historię poszczególnych wsi gminy Gołuchów na przestrzeni dziejów. Wydana została przez władze gminy.

- Wzbogaca ona serię wydawnictw, którą od blisko 10 lat sukcesywnie uzupełniamy - mówił wójt Gołuchowa Marek Zdunek. Przypomnijmy, wcześniejsze pozycje to: "Jedlec na przestrzeni wieków", "Z dziejów Krzywosądowa i okolic", "Tursko i okolice", "Czechel, Czerminek, Kucharki, Szkudła - zarys dziejów" oraz "Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów".

Jak podkreślał włodarz gminy, Stanisław Małyszko został już uhonorowany tytułem "Zasłużony dla gminy Gołuchów" - właśnie za "nieprzeciętne zasługi" dla promocji całej gminy.

Warto zaznaczyć, że na promocję najnowszej książki przybyły tłumy - od samych mieszkańców po władze - nie tylko gminne i powiatowe, ale także przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, Sejmu, a także przedstawicieli Kościoła - z terenu całego regionu.

Sam autor zaznaczał, że prace nad książką trwały kilka lat. - To owoc badań archiwalnych i terenowych - mówił Stanisław Małyszko, dziękując jednocześnie samym mieszkańcom, którzy udostępniali swoje prywatne archiwa - w książce można znaleźć m.in. unikalne zdjęcia z przestrzeniu wielu lat.

Przybyli na promocję książki mieli możliwośc zakupu tej - oraz innych - pozycji, a także bezpośrednio porozmawiać z autorem i zdobyć jego podpis.

ZOBACZ WIDEO:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE