Reklama

Miasto rezygnuje z inwestycji w lokal na Rynku w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Earth

Miasto rezygnuje z inwestycji w lokal na Rynku w Pleszewie - Zdjęcie główne

Miasto rezygnuje z inwestycji w lokal na Rynku w Pleszewie | foto Google Earth

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas jednej z ostatnich sesji rady usunięto z budżetu Pleszewa 200 tys. zł na modernizację lokalu w budynku Rynek 10.

Lokal w budynku Rynek 10 – należący do miasta - od dłuższego czasu jest nieużytkowany. Pomieszczenie, gdzie dawniej był m.in. notariusz od ponad dwóch lat stoi puste. Początkowo miasto miało w planach wyremontować i zmodernizować nieruchomość.

Jak zaznaczał jednak burmistrz Arkadiusz Ptak, miasto nie miało jeszcze skonkretyzowanych planów w tym zakresie.

- Chcemy to odremontować, odmalować. Szkoda „puścić” to np. na mieszkanie – lokal pozostanie na razie w zasobach komunalnych – tłumaczył wówczas radnym Arkadiusz Ptak. 

Przez chwilę była także mowa o tym, że w tym miejscu mogłoby powstać Muzeum Pożarnictwa. Sam burmistrz zaznaczał z kolei, że za wcześnie na takie deklaracje.

- Musimy mieć najpierw pewne prace i odpowiedź pod kątem budowalnym. Trzeba chwilę poczekać – odpowiadał wówczas Arkadiusz Ptak.

Ostatecznie po kilku miesiącach od tamtego czasu z budżetu Pleszewa wycofano ok. 200 tys. zł, które przeznaczone były na modernizację lokalu na Rynku.

Władze miasta zaznaczają w uzasadnieniu wprost: odstępują od tego zadania.

Sam burmistrz nie ukrywa z kolei dziś, że przyszły rok - 2023 - może nie być łatwy pod względem wydatków i inwestycji. Wszystko przez wszechobecne podwyżki, które mają bardzo znaczny wpływ na sam budżet.

- Mówimy m.in. o ogromnych podwyżkach za energię czy gaz - nie ukrywa włodarz.

Dlatego też - jak zaznacza, na razie trzeba się skupić na dokończeniu inwestycji już prowadzonych. A kwestie przyszłych będą dopiero analizowane - właśnie w zależności od sytucji finansowej.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy