Reklama

Co z remontem chodnika z Dobrzycy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy remont chodnika na Rynku w Dobrzycy dojdzie w końcu do skutku? O inwestycję od lat proszą mieszkańcy miasta, proszą także lokalni radni.

Przypomnijmy: temat remontu chodnika na dobrzyckim rynku ciągnie się już od bardzo dawna. Sprawa co jakiś czas jest przypominana zarówno przez samych mieszkańców, jak i przez radnych – gminnych i powiatowych.

– To jednak wstyd, żeby tak reprezentacyjne miejsce, jakim jest Rynek, wyglądało tak, jak wygląda. Coś, co powinno być poniekąd naszą wizytówką – tylko odstrasza. I utrudnia normalne poruszanie się – mówili już na naszych łamach mieszkańcy, którz kontaktowali się z naszą redakcją.

Faktycznie płyty na Rynku w rejonie kościoła zapadają się lub są wypychane przez korzenie drzewa.

Był pomysł rewitalizacji Rynku w Dobrzycy

Temat remontu chodnika powraca co jakiś czas, w tej sprawie powtarzają się m.in. interpelacje samych radnych.

Jeszcze w ubiegłym roku nadzieją na zmiany - nie tylko chodnika, ale całego rynku - była planowana rewitalizacja.

Władze Dobrzycy chciały przeprowadzić duże inwestycje, łącznie z obwodnicą rynku - poprzez starania o dofinansowanie z Polskiego Ładu, ostatecznie jednak - jak pisaliśmy wcześniej, mieszkańcy sprzeciwiali się mocno rozwiązaniom związanym z objazdem rynku, stąd władze Dobrzycy zrezygnowały całkowicie z wcześniejszych planów.

W praktyce więc - znacznie zmalały szanse na przebudowę chodnika na Rynku. Czy - mimo tego - jest szansa na realizację tej inwestycji z innych środków? Choćby bezpośrednio z budżetu?

Czy jest szansa na remont chodnika przy kościele w Dobrzycy?

Temat przypomina radny Artur Molski, który wystosował niedawno interpelację do władz gminy, który wprost prosi o uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie gminy pieniędzy na wymianę chodnika przy kościele.

- W związku z zaniechaniem planów przebudowy Rynku, myślę, że ta inwestycja poprawi wizerunek centrum naszego miasta, a także wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo przechodniów. Zaznacza, że temat był już poruszany przez innych radnych - opisuje radny Artur Molski.

Co na to władze Dobrzycy?

Burmistrz nie mówi na razie ani "tak" ani "nie" - obiecuje jednak rozpatrzenie sytuacji przy planowaniu finansów na przyszły rok.

- Możliwość realizacji zadania zostanie rozpatrzona przy tworzeniu projektu budżetu na rok 2023 - odpowiada burmistrz Jarosław Pietrzak.

W GALERII ZNAJDZIECIE AKTUALNE ZDJĘCIA CHODNIKA PRZY KOŚCIELE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy