Reklama

Nie zgadzają się na nowe wysypisko

Opublikowano:
Autor:

Nie zgadzają się na nowe wysypisko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Choccy radni jednoznacznie wyrazili swoje poparcie dla apelu przeciwko budowie punktu utylizacji odpadów w Środzie Wielkopolskiej.

Gmina Chocz jest jednym z 18 samorządów zrzeszonych wokół jarocińskiego Zakładu Gospodarki Odpadami. Według założeń planu gospodarki odpadami dla naszego województwa, jest to tzw. Region VI, rozciągający się od Kórnika i Środy Wielkopolskiej na północy, poprzez Śrem, Książ Wielkopolski, Jarocin, aż po cztery gminy z naszego powiatu: Czermin, Chocz, Gizałki i Dobrzyca. W nowym planie gospodarki, na lata 2016-2022, na terenie regionu pojawia się jednak drugie miejsce utylizacji śmieci w Środzie Wielkopolskiej.

Na powstanie tej lokalizacji nie zgadza się część gmin zrzeszonych wokół Jarocina. Drugi punkt, a co za tym idzie – dołączenie kilku samorządów do Środy, wpłynęłoby na zmniejszenie strumienia odpadów w Jarocinie i w konsekwencji wzrost cen dla mieszkańców.

O szczegółach mówił burmistrz Marian Wielgosik: Koszty w naszym regionie są najniższe w Wielkopolsce. Ale żeby nie było tak dobrze, samorząd wojewódzki próbuje dopuścić do gospodarki odpadami podmiot prywatny, podmiot, który ma zabrać trzy duże gminy, w związku z czym istnieje zagrożenie, że strumień śmieci będzie niższy. To może powodować w konsekwencji wzrost jednostkowy naszych opłat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE