Noc Muzeów to wyjątkowy moment, kiedy każdy miłośnik historii i kultury może bezpłatnie odwiedzić instytucję i skorzystać z dodatkowych atrakcji.
Tegoroczna Noc Muzeów w Dobrzycy zapowiada się bardzo ciekawie. Muzeum Ziemiaństwa przygotowała na tę okazje mnóstwo atrakcji. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 maja. Start o godz. 16.00. Zakończenie o 24.00.
Noc Muzeów 2022 w Dobrzycy
Od końca kwietnia we wnętrzach dobrzyckiego pałacu możemy podziwiać nową wystawę czasową o dawnym ziemiańskim stole. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzić z jej twórcą - dr Stanisławem Borowiakiem.Historyk nie tylko opowie o licznych eksponatach, które możemy podziwiać w gablotach, ale także zdradzi, jak wyglądały kwerendy i co było inspiracją do realizacji projektu. Liczne anegdotki i ciekawostki - gwarantowane! Zwiedzanie zaplanowano o 19:00 i 21:00.
Kolejną atrakcją jest film przygotowany osobiście przez dobrzyckich muzealników.
- Nasi muzealnicy zostali filmowcami i... są z tego dumni! Owoc ich pracy, czyli film dokumentalny o dawnych właścicielach dobrzyckiego majątku będziecie mogli zobaczyć przez całą noc! Projekcje odbywać się będą w sali balowej – informują pracownicy muzeum.
Noc Muzeów 2022 w Dobrzycy
Zapewne już niejednokrotnie spacerowaliście po dobrzyckim parku, ale czy mieliście okazję przechadzać się alejkami wieczorem, kiedy pawilony są specjalnie oświetlone, drzewa zamazują się z ciemnym horyzontem, a zapach wiosennych kwiatów zachęca do relaksu na ławeczce?
- Noc Muzeów jest idealnym na to momentem! Koniecznie odwiedźcie też Panteon, gdzie czekać na Was będzie wystawa planszowa o podróżach Adama Turny – zachęcają muzealnicy.
Ale to nie wszystko! Podczas wizyty w pałacowych wnętrzach będzie można stworzyć niezwykłą pocztówkę.
- To już nasza tradycja, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć się, chociaż przez chwilę, jak właściciel dobrzyckiej rezydencji. Załóż cylinder hrabiego i na tle wnętrz pałacowych zrób sobie zdjęcie. Nasz fotograf wydrukuje je w formie pocztówki. Możesz za pośrednictwem pałacowej poczty wysłać ją do bliskich, bądź zachować dla siebie na pamiątkę! Zabawa potrwa od 18:00 do 22:00 – opowiadają muzealnicy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.