Reklama

Olimpiada Matematyczna Juniorów w I Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W I Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie odbyły się zawody drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Do Pleszewa przyjechali uczniowie z całej Wielkopolski.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Pleszewie po raz kolejny odbyły się zawody drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. W tym roku, 14 stycznia, do naszego miasta przyjechało 79 uczniów ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Z czym przyszło im się zmierzyć? 

- Przed nimi było nie lada wyzwanie, bo musieli rozwiązać 5 skomplikowanych zadań - znacznie przewyższających poziom szkoły podstawowej – informuje pleszewski ogólniak. 

Młodzi geniusze na Olimpiadzie Matematycznej Juniorów w Pleszewie

Ponieważ ten etap olimpiady od lat odbywa się w „Staszku”, nauczyciele placówki mogą obserwować, jak dorastają młodzi matematyczni geniusze. Umiejętności utalentowanych uczniów - robią wrażenie. 

- Te zdolne dzieci rosną na naszych oczach – informują z entuzjazmem przedstawiciele placówki. - Najmłodszy w historii uczestnik olimpiady Julian z Poznania już jest w 5 klasie, po raz pierwszy przyjechał 2 lata temu. Teraz zjawiła się dziesięcioletnia Nina z Ostrowa Wlkp., która musiała wspinać się na palce, by rozwiązać zadanie przy tablicy – relacjonują. 

Warto dodać, że w zawodach drugiego stopnia brała też udział uczennica reprezentująca powiat pleszewski – Oliwia Śniada z 6 klasy Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie.

Stworzyli atmosferę 

Pleszewska placówka jak zawsze zadbało o przyjazną atmosferę w trakcie zawodów.

- Te coroczne spotkania wybitnych młodych matematyków cieszą się uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i ich opiekunów – przyznaje liceum. 

Nad ich organizacją czuwała w tym roku przewodnicząca Komitetu Okręgowego na Wielkopolskę, nauczyciel matematyki i informatyki w liceum - Izabella Wawroska. Obowiązki gospodarza pełniła dyrektor I LO w Pleszewie Lilla Deleszkiewicz, która jest też nauczycielem matematyki oraz członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej Juniorów w Pleszewie. 

Na otwarciu olimpiady zjawili się wicestarosta powiatu pleszewskiego Damian Szewdziak oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu (Delegatura w Kaliszu) - Marta Janik. Gościem honorowy, a zarazem przedstawicielem Komitetu Głównego z Warszawy był profesor Michał Wojciechowski - wybitny specjalista i przyjaciel młodych geniuszy matematycznych. 

Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych nauczycieli matematyki cieszyło się seminarium, które poprowadził profesor Wojciechowski. Poza tym, po skończonej olimpiadzie, ten omawiał uczestnikom i opiekunom zadania oraz sposób ich rozwiązania. Matematyk był pod wrażeniem potencjału uczestników.

Teraz młode talenty muszą uzbroić się w cierpliwość. Dopiero za kilka tygodni opublikowana zostanie lista osób, które dostały się do kolejnego etapu olimpiady. 

- Pozostaje czekać na wyniki zawodów II stopnia, mamy nadzieję, że uczniowie z Wielkopolski zostaną znowu laureatami olimpiady, jak uczestnicy z minionych lat – podsumowuje pleszewska placówka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy