Reklama

Utalentowani pleszewianie zdobyli stypendium marszałkowskie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterech uzdolnionych pleszewian zdobyło stypendia marszałkowskie. Doceniono ich za osiągnięcia naukowe.

6 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się 16. już edycja przyznawania stypendiów naukowych. Obecni byli na niej również uczniowie pochodzący z powiatu pleszewskiego. Bartłomiej Owczarz, Mikołaj Koło, Filip Szafraniak oraz Mikołaj Kłakulak – za działania z ramienia Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim – zostali nagrodzeni stypendium najwyższego stopnia, a więc otrzymali po 3 280 zł. To duże wyróżnienia dla młodych naukowców.  

- Liczba nagrodzonych jest dużo mniejsza niż liczba dostarczonych do urzędu wniosków. W tym roku do Departament Edukacji i Nauki, organizatora projektu wpłynęło aż 222 wnioski – 74 od uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 148 od studentów. Spośród nich Komisja Stypendialna, powołana do oceny merytorycznej wniosków, wybrała 104:  30 osób ze szkół ponadpodstawowych i 74 studentów – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.  

Chłopacy zostali nagrodzeni m.in. za udziały w olimpiadach i konkursach. Mikołaj Koło, Filip Szafraniak i Mikołaj Kłakulak są obecnie w klasie maturalnej Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, a Bartłomiej Owczarz – ukończył ją w tym roku. W październiku rozpoczął studia w poznańskiej politechnice. Na gali wręczenia stypendiów opowiedział przed publicznością o swoich dotychczasowy projektach. Foluszanin ma się czym pochwalić. Stworzył już bowiem kilka robotów – m.in. łazików i dronów. 

O swojej pasji do konstruowania opowiedział naszemu portalowi [TUTAJ]

  - W przyszłości chciałbym nie zaprzestać w tych małych projektach. Może narodzi się jakiś ogromny, którego jeszcze nie znam. Chcę po prostu sobie ciekawie żyć, mieć czas na hobby i możliwość realizowania swoich marzeń – mówił nam Bartłomiej Owczarz.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy