Reklama

Oto wybitni uczniowie z gminy Dobrzyca! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 8 paź 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Martyna Sawada, Kajetan Zaradniak, Bartosz Klarczyk oraz Jakub Słojewski – absolwenci szkół podstawowych w gminie Dobrzyca - otrzymali podczas niedawnej sesji stypendia burmistrza.

Stypendia burmistrza Dobrzycy

Przypomnijmy: stypendia burmistrza Dobrzycy przyznawane są za wybitne wyniki w nauce. Do tej pory wyróżniano w ten sposób absolwentów szkół podstawowych.

W tym roku – na uroczystej sesji – stypendia otrzymały cztery osoby: Martyna Sawada, która uczęszczała do Zespołu Szkół Publicznych w Karminie oraz Kajetan Zaradniak, Bartosz Klarczyk oraz Jakub Słojewski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzycy.

Nagrody wręczał burmistrz Jarosław Pietrzak w towarzystwie przewodniczącego rady Witalisa Półrolniczaka oraz przedstawicieli dyrekcji placówek. Przypomnijmy: stypendium burmistrza gminy Dobrzyca wypłacane jest raz w roku i wynosi 350 zł.

Warto zaznaczyć, że podczas ostatniej sesji radni przegłosowali ponadto zmiany w przyznawaniu stypendiów – od przyszłego roku szkolnego stypendia będą przyznawane nie tylko absolwentom, ale uczniom od klasy czwartej do ósmej.

– Otrzymywaliśmy sygnały od rodziców, że takie rozwiązanie funkcjonuje także w innych gminach, że chcą, aby było tak również u nas. Stąd te zmiany – tłumaczył burmistrz Jarosław Pietrzak.

Stypendia będą mogły być przyznawane także za bardzo wysokie osiągnięcia sportowe czy artystyczne – wspomniane zapisy umieszczone są w nowym regulaminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy