Reklama

Park kieszonkowy w Pleszewie wzbogacił się o 2 tysiące roślin! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy stadionie miejskim w Pleszewie odbył się drugi - wiosenny - etap nasadzeń w parku kieszonkowym. Nasadzono ok. 2 tys. roślin!

Nasadzenia w parku kieszonkowym w Pleszewie

Hortensje, lawendy, szałwie, wiesiołki... To tylko niektóre rośliny, które nasadzono dziś rano w parku kieszonkowym w Pleszewie, który znajduje się przy stadionie miejskim.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku  na terenie między skateparkiem a miasteczkiem ruchu drogowego - powstał park kieszonkowy. To nowe, "zielone" miejsce w mieście - jak zapowiadają władze - w przyszłości teren ten ma być właśnie małą enklawą zieleni z towarzyszącą infrastrukturą - będą też m.in. ławeczki czy miejsce dla zabawy dla najmłodszych. 

W listopadzie 2021 roku dokonano tutaj pierwszych nasadzeń - wówczas były to drzewa - w sumie 30 dużych (klony, lipy, brzozy i platany) oraz 365 małych buków.

Teraz - wiosną 2022 - przyszedł czas na mniejsze rośliny. W kolejnej społecznej akcji znów uczestniczyli przedstawiciele pleszewskich szkół oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Nie zabrakło też "cioć" z Ukrainy, które pomagają na co dzień w szkołach w Pleszewie.

Jak podkreślano - park kieszonkowy w Pleszewie w przyszłości będzie miejsce, w którym będzie wręcz "wylewać" zielenią. W sumie nasadzono dziś niemal 2 tys. sztuk roślin

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEJ AKCJI!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy