Reklama

„Patriotyczne Śpiewanie” w Choczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To był niezwykły wieczór. Mieszkańcy gminy Chocz zebrali się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, żeby zaśpiewać wspólnie najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

W domu kultury w Choczu odbył się wieczór pieśni patriotycznych. Mieszkańcy gminy uczcili w ten sposób rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Na scenie zaprezentowali się wolontariusze z Fundacji Pomocy Dzieciom Humana. Akompaniowali im Waldemar Górski oraz Orkiestra Dęta działająca przy GOK w Choczu, pod batutą kapelmistrza Karola Maciaszczyka. Zaśpiewali - wraz z mieszkańcami - „Mazurka Dąbrowskiego”, ale też m.in. „Rotę”, „Przybyli ułani”, ‘Wojenko, wojenko” czy „Czerwone maki na Monte Casio”.

Poniedziałkowy wieczór z pieśniami był drugą częścią obchodów Święta Niepodległości w gminie Chocz. Wcześniej – 11 listopada – odbyła się uroczysta msza święta w kościele w Choczu. Po niej przedstawiciele samorządu, instytucji i organizacji z gminy złożyli wiązankę oraz znicze pod Tablicą Zasłużonych Mieszkańców Gminy Chocz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy