reklama
reklama

Święto Niepodległości „pod biało-czerwoną” w Choczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Choczu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Dzień wcześniej sfinalizowano w gminie projekt „Pod biało-czerwoną” - pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.
reklama

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Choczu od mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Michała Archanioła.

Po niej burmistrz Marian Wielgosik, przewodnicząca rady miejskiej - Anna Kruk-Wróblewska, proboszcz - o. Medard Hajdus, prezes zarządu oddziału miejsko-gminnego Związku OSP RP w Choczu - Marek Heronimczak, przewodniczący zarządu miasta - Tadeusz Lewicz oraz harcerze z Błękitnej Drużyny im gen. Wł. Andersa, w obecności mieszkańców, złożyli pod Tablicą Zasłużonych Mieszkańców Gminy Chocz wiązankę oraz znicze.

Harcerze odczytali też apel poległych, a Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Choczu odegrała pieśni patriotyczne.

Nowy maszt dla gminy Chocz    

Warto zaznaczyć, że w przeddzień Święta Niepodległości w Choczu stanął nowy maszt. Gmina wzięła bowiem udział w akcji "Pod biało-czerwoną".

Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Gmina Chocz musiała uzyskać przynajmniej 100 głosów, by otrzymać dotację celową (był to warunek dla gmin do 20 tys. mieszkańców) a zdobyła ich - 134.

- Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od naszych mieszkańców, którzy z zapałem oddawali głosy podczas akcji „Pod biało-czerwoną”. To dzięki Państwu nasza gmina zakwalifikowała się do możliwości sfinansowania zakupu masztu, za co serdecznie dziękujemy. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie - zakomunikował chocki urząd.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYTOŚCI, AUTORSTWA IRENEUSZA CZAJCZYŃSKIEGO

Zobacz, jak obchodzony był Dzień Niepodległości w innych gminach:

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama