Reklama

Patryk Vega przyjechał już do Broniszewic. Zaczyna kręcić film

Opublikowano:
Autor:

Patryk Vega przyjechał już do Broniszewic. Zaczyna kręcić film - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Broniszewice. Patryk Vega. Znany reżyser - Patryk Vega - przyjechał dziś do Broniszewic. Rozpoczyna tu właśnie wielomiesięczne prace nad dokumentem o Domu Chłopaków.

 

O tym, że Patryk Vega nakręci film dokumentalny o działalności sióstr z Broniszewic - i generalnie o Domu Chłopaków w Broniszewicach w gminie Czermin - pisaliśmy już w listopadzie.

Dziś znany reżyser zawitał osobiście do Broniszewic, gdzie rozpoczynają się pierwsze zdjęcia nad materiałem, który będzie powstawał przez najbliższe miesiące.

Jak zaznacza w rozmowie z "Życiem Pleszewa" sam Vega, prawdopodobnie już w styczniu - na jego profilach w mediach społecznościowych - na Instagramie czy Facebooku - pojawią się pierwsze krótsze formy. Docelowo - powstanie jednak pełnometrażowy dokument.

- Zdjęcia będą trwały na pewno kilka miesięcy. Sama fabuła wyłoni się w trakcie, nie przyjeżdżam tutaj z gotowym scenariuszem - film dokumentalny tworzy się zupełnie inaczej niż fabułę. Nie wykluczam, że w finalnej wersji film - w wersji długometrażowej - trafi do kin. Najważniejsze  jest jednak teraz tworzenie krótkich form, które będą pomagały siostrom w dalszym zbieraniu funduszy - mówi "Życiu Pleszewa" reżyser Patryk Vega.

Jak dodaje, chciałby, żeby finalny dokument miał też pewną moc, która pozwoli rozprzestrzeniać w ludziach chęć niesienia pomocy. 

- Chciałbym, żeby ten film miał takiego powera jak film "Nietykalni" - który - mimo, że był to ciężki temat - sprawiał, że z kin wychodziło się z optymizmem. Chciałbym, żeby rozpalił on w drugim człowieku chęć niesienia pomocy innym - mówi Patryk Vega.

O TYM - CO JESZCZE MÓWIŁ ZNANY REŻYSER - M.IN. JAK WAŻNA JEST W JEGO ŻYCIU WIARA, CO KSZTAŁTOWAŁO GO JAKO CZŁOWIEKA ORAZ JAKIE SĄ JEGO PLANY PRZECZYTASZ PO NOWYM ROKU W PAPIEROWYM WYDANU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE