Reklama

Pleszew. Co z czyszczeniem rzeki Ner? Woda zalała działki przy ul. Lipowej

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Co z czyszczeniem rzeki Ner? Woda zalała działki przy ul. Lipowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. - Działki na ul. Lipowej w Pleszewie zostały doszczętnie zalane przez pobliski Ner – zaalarmował nas niedawno jeden z czytelników, pokazując na dowód zdjęcie. Kto odpowiada za czyszczenie rzeki Ner? I kiedy to będzie w końcu zrobione?

 

Wystarczyły dwa dni intensywniejszych opadów, by działki w rejonie ul. Lipowej w Pleszewie zostały kompletnie zalane. - Rzeka Ner, która płynie obok, spowodowała duże rozlewisko - mówił nam jeden z Czytelników. Po wrzuceniu zdjęcia na nasz profil na Facebooku, nie zabrakło głosów odnośnie stanu rzeki w tym miejscu. A konkretnie tego, że nie jest wyczyszczona.

Pleszew. Czyszczenie rzeki Ner. Co mówią Wody Polskie?

W imieniu Czytelnika interweniowaliśmy u stosownych służb. Za stan Neru odpowiada Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. I jak się dowiedzieliśmy, prace w tym miejscu właśnie się rozpoczęły.

- Prace konserwacyjne na przedmiotowym cieku zostały rozpoczęte dnia 20 października. Zaplanowane prace obejmują hakowanie mechaniczne dna, ręczne ścinanie i karczowanie średniej gęstości zakrzewień i podszycia oraz ręczne wykoszenie i wygrabienie porostów z dna cieku – komentuje Beata Zoła, kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Jak dodaje, roboty powinny zakończyć się najpóźniej do 16 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE