Reklama

Pleszew. Egzaminy ósmoklasistów. Potrwają trzy dni. Dzisiaj język polski

Opublikowano: 17 marca 2021 09:27
Autor: Przemysław Góralczyk

W ubiegłym roku egzaminy ósmoklasistów odbyły się również w reżimie sanitarnym. Na zdjęciu - szkoła w Kowalewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Reklama

Próbne egzaminy potrwają trzy dni. Dzisiaj uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Jutro czas na matematykę, kolejnego dnia - język obcy. 

Z powodu pandemii egzaminy w szkołach odbywają się w reżumie sanitarnym, ale udział w nich jest dobrowolny. 

Aby umożliwić wzięcie udziału w próbnym egzaminie uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w nim w szkole, każdego dnia po godz. 9.00 materiały egzaminacyjne zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Również zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO każdego dnia próbnego egzaminu ok. godz. 16.00.

Powiat pleszewski. Próbne egzaminy ósmoklasistów

Próbne egzaminy powinny być przeprowadzone wyłącznie w celu informacyjnym. Dlaczego? Dytektor CKE podkreśla, że uczniowie mają w ten spsoób szansę na pracę z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań. Ponadto ósmoklasiści mogą zweryfikować zdobyte wiadomości i umiejętności, mając później jeszcze czas na ich uzupełnienie. 

- Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów - podkreśla Marcin Smolik.

Decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty, podobnie jak maturalny będą przeprowadzone w tym roku wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Arkusze egzaminacyjne na próbne egzaminy ósmoklasisty zostały przygotowane w oparciu w wymagania egzaminacyjne, które będę obowiązywać na egzaminach w maju tego roku.

 

Powiat pleszewski. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów - reżym sanitarny

W związku z sytuacją epidemiczną próbne egzaminy ósmoklasisty odbywają się w reżimie sanitarnym. Obowiązuje między innymi zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa oraz ograniczona liczba uczniów w sali egzaminacyjnej. 

Właściwy egzamin ósmoklasisty Odbędzie się od wtorku - 25 do czwartku - 27 maja.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.