Reklama

Pleszew. Imponujący krzyż jest dumą wiernych

Opublikowano: sob, 4 sty 2020 11:04
Autor:

Pleszew. Imponujący krzyż jest dumą wiernych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Fotowoltaiczny krzyż, który stanął na początku października 2019 roku na frontonie kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej jest dumą parafian. Inicjatywa ks. proboszcza Krzysztofa Guziałka odbiła się szerokim echem w całej Polsce.

 

Przypomnijmy: fotowoltaiczny krzyż pojawił się w pleszewskiej parafii w pierwszych dniach października minionego - 2019 roku. Jest wysoki na 12 metrów, a rozpiętość jego ramion wynosi 6 metrów. Nocą mieni się barwą czerwoną i fioletową. Cenna inicjatywa ks. kan. proboszcza Krzysztofa Guziałka ma charakter nie tylko duchowy, ale i praktyczny - pozwala oszczędzać energię. Informacja obiegła swego czasu całą Polskę - o sprawie informowały niemal wszystkie ogólnopolskie media.

Z krzyża dumni są także sami wierni. Jak opisują - są niezwykle wdzięczni za wspomnianą inicjatywę. Taką refleksją podzieliła się z nami pani Stafania Kardas:

Dla nas parafian Krzyż ten jest wielkim świadectwem wiary i jakby wypełnieniem duchowego przesłania testamentu Św. Jana Pawła II „Od Giewontu - od Tatr aż do Bałtyku”. Patrząc na Krzyż - Krzyż Jezusa dla nas wierzących nie jest czymś obojętnym - jest znakiem naszej wiary, zbawienia, płynącego Bożego Miłosierdzia. Patrząc na Krzyż doznajemy przemiany naszych serc, rodzi się uznanie winy, przebaczenia i wybaczenia. Stojąc pod Krzyżem odnajdujemy siebie poprzez stawanie w prawdzie przed Jezusem jako prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, który na krzyżu zwyciężył śmierć, dokonał naszego zbawienia. Stojąc pod Krzyżem Chrystusa ze wszystkimi osobistymi problemami, z którymi żyją Polacy prosimy, abyśmy byli Bożymi ludźmi, aby nasza Ojczyzna była Boża i szukała najważniejszych fundamentów dla życia swego bytu, zgody, prawa, porządku, ładu i bezpieczeństwa Bożego swojego narodu. Jesteśmy wdzięczni ks. kan. proboszczowi Krzysztofowi Guziałkowi za troskę i odwagę w eksponowaniu Krzyża - znaku naszej wiekowej tożsamości chrześcijańskiej wiary w jedności z Chrystusem oraz troskę o naszą parafię - opisuje pani Stafania Kardas

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.