Reklama

Pleszew ma być "smart". Co konkretnie jest w planie?

Opublikowano:
Autor:

Pleszew ma być "smart". Co konkretnie jest w planie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. W murach pleszewskiej biblioteki odbyła się konferencja, która była swoistym wstępem do dużego projektu pt. „Smart Pleszew” - czyli innowacyjnych i - przede wszystkim - proekologicznych rozwiązań dla naszego miasta, które mają być wdrożone w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

Przypomnijmy: na początku roku Pleszew otrzymał pieniądze z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na realizację projektu „Smart Pleszew”. Warto zaznaczyć, że poza nami udało się to tylko 24 miastom z całej Polski - w Wielkopolsce pieniądze wywalczył jeszcze tylko Rawicz.

W sumie otrzymaliśmy ok. 2,3 mln zł dofinansowania na zadania, które - w założeniu - mają być innowacyjne i proekologiczne. Teraz - w murach pleszewskiej biblioteki odbyła się konferencja, która omawiała realizowane dopiero od niedawna prace.

Partnerem dyskusji był Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk. Prelekcje wygłosili m.in. zaproszenie gości: dr hab. Monika Stanny - dyrektor IRWiR PAN, Łukasz Komorowski oraz Rajmund Ryś z firmy Projekty Miejskie.

Na zakończenie odbyła się dyskusja panelowa dotycząca wdrażania rozwiązań na terenie miasta i gminy. Jak jednak zaznaczano na konferencji, sama koncepcja „smart” nie ma konkretnej definicji. - Nie proponuje uniwersalnego rozwiązania - podkreślała w swoim wystąpieniu dr hab. Monika Stanny. - To, co macie wymyślone w projekcie - jest skrojone na wasze potrzeby - dodawała.

No dobrze, co jednak konkretnie może czekać mieszkańców?

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE