Reklama

Reklama

Pleszew. Młodzież wraca do szkoły. Co z egzaminami na kucharza i stolarza?

Opublikowano: pon, 19 kwi 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież III klasy szkoły branżowej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wróciła 19 kwietnia na praktyki zawodowe, które będą się odbywały dwa razy w tygodniu na terenie placówki. To uczniowie, którzy w tym roku przystępują do egzaminu zawodowego. Pozostali zajęcia będą odbywali - do odwołania - zgodnie z rządowymi wytycznymi.

Reklama

Za kilka tygodni młodzież, która uczy się w Centrum OHP w zawodzie kucharza i stolarza będzie podchodziła do egzaminu potwierdzającego jej kwalifikacje zawodowe. Przygotowanie do niego jest konieczne - uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną przed komisją egzaminacyjną i pokazać, czego się przez trzy lata nauki zawodu nauczyli.

Pleszew. OHP w Pleszewie. Co z egzaminami?

CZYTAJ TAKŻE: Wyremontowali internat Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie

- Odbywanie praktyk jest niezwykle istotne w przypadku uczniów szkoły branżowej. Nauka zawodu jest w ich przypadku podstawą, dlatego dobrze, że wracają na praktyki. Pandemia koronawirusa panuje od ubiegłego roku i wówczas musieliśmy sobie też radzić w tych niespodziewanych okolicznościach. Tegoroczne egzaminy również odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym i mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie bez komplikacji – mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Pleszew. OHP w Pleszewie. Co z egzaminami?

Weryfikacja wiedzy i umiejętności podopiecznych placówki odbędzie się na terenie Centrum Kształcenia i Wychowana OHP. Powód - CKiW jest jednostką powołaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu jako ośrodek egzaminacyjny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.