Reklama

Pleszew. Radny: powinniśmy nagradzać mieszkańców z paszportem covidowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszew. Radny: powinniśmy nagradzać mieszkańców z paszportem covidowym - Zdjęcie główne

Jak zmobilizować mieszkańców do szczepień? Podczas ostatniej sesji radny Piotr Kusiakiewicz rzucił pewien pomysł...

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zmobilizować mieszkańców do szczepień? Podczas ostatniej sesji radny Piotr Kusiakiewicz rzucił pewien pomysł...

Pleszew. Jak zmobilizować mieszkańców do szczepień?

56,6 proc. mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jest to najlepszy wynik na tle wszystkich gmin powiatu pleszewskiego.

Czy może być lepszy? I przede wszystkim: jak w ogóle zachęcić do szczepień osoby niezdecydowane? Zastanawiał się nad tym - podczas ostatniej sesji rady miasta - wiceprzewodniczący rady Piotr Kusiakiewicz.

- Mamy pandemię, rząd nic jednak nie robi, by zmobilizować społeczeństwo - by zaczęło się szczepić. My jako rada nie mamy żadnych instrumentów, może jednak warto rozważyć, by nagradzać tych, którzy dysponują paszportem covidowym - zastanawiał się radny Piotr Kusiakiewicz.

Jak miałoby to działać? Radny ma propozycję, by doceniać takich mieszkańców poprzez darmowe wstępy na lokalne wydarzenia.

- Chodzi o nasze instytucje kultury - jak np. kino Hel, ale też basen. Być może warto zachęcić, by w pierwszym kwartale takie osoby miały wstęp gratisowo. Może to zmobilizuje mieszkańców do szczepień? - zastanawiał się - podczas wolnych głosów na sesji - Piotr Kusiakiewicz.

CO SĄDZICIE O TYM POMYŚLE? ZAPRASZAMY DO KOMENTARZY

Liczba osób zaszczepionych w Mieście i Gminie Pleszew (stan na 4 stycznia 2021)

  • liczba mieszkańców – 29.596 
  • liczba w pełni zaszczepionych:  16.756  (56,6%)
  • liczba zaszczepionych min. 1 dawką:  12-19 lat – 984 20-39 lat – 4.027, 40-59 lat – 5.678, 60-69 lat – 3.125, 70+ lat - 3.435
  • miejsce w rankingu ogólnopolskim - 355

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy