Rowerowa Stolica Polski to akcja organizowana przez Bydgoszcz w aplikacji Aktywne Miasta. Jej głównym założeniem jest zachęcenie uczestników do aktywnego spędzania czasu i promowanie roweru jako atrakcyjnego środka lokomocji. Do akcji, która organizowana jest już po raz szósty, włączył się również Pleszew.
- Akcja Rowerowa Stolica Polski to inicjatywa, którą warto promować, bo to przede wszystkim aktywność i promocja zdrowego trybu życia. Już wiemy, że uczestniczymy w niej pierwszy, ale nie ostatni raz, bo nasi mieszkańcy ochoczo zaangażowali się w kręcenie kilometrów - opowiada Jagoda Zydorek, koordynator Rowerowej Stolicy Polski w gminie Pleszew.
Z wynikiem 40 tys. kilometrów Pleszew znalazł się na 48. pozycji wśród 96 gmin zgłoszonych do rywalizacji. Przez cały czerwiec kilometry kręciło blisko 300 mieszkańców powiatu pleszewskiego. Najlepsi otrzymali nagrody.
- Gratuluję wszystkim zwycięzcom - jestem pod ogromnym wrażeniem liczby przejechanych kilometrów. Pozostałym również należą się słowa uznania, bo dzięki waszemu zaangażowaniu i aktywności udało nam się wykręcić taki wynik. Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepszy - mówił Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, który razem ze swoją zastępczynią - Izabelą Świątek - wręczał nagrody uczestnikom akcji.
Pleszew Rowerową Stolicą Polski. Kto otrzymał nagrody?
Najlepszą grupą biorącą udział w akcji Rowerowa Stolica Polski w Pleszewie została OSP KSRG Kowalew, która sama zgłosiła się do rywalizacji i wykręciła blisko 3 tysiące kilometrów. W nagrodę, oprócz promocyjnego pakietu Kompaktowy Pleszew, druhowie otrzymali karnety na pleszewski basen.
- Jeździmy w różne miejsca, ale ostatnio chociażby nad jezioro w Jarosławkach. Już planujemy kolejne trasy - mówili druhowie z Kowalewa.
Do rywalizacji przystąpiły również szkoły z terenu gminy. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie. W nagrodę otrzymali wyjątkową statuetkę oraz tytuł "Rowerowej Szkoły Roku".
- Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w akcję, nawet ja dołożyłam swoją cegiełkę do tego wyniku - mówiła dyrektor szkoły, Dorota Bystrzycka.
Nie zabrakło też nagród indywidualnych dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów. Oprócz pakietu promocyjnego, otrzymali oni vouchery w wysokości odpowiednio: 1.000 złotych, 700 złotych oraz 500 złotych. Wyniki zarówno pań, jak i panów robią wrażenie. Zwłaszcza, że jednorazowo potrafili "wykręcić" nawet ponad 100 kilometrów.
- Bardzo ciekawą i spokojną trasą jest chociażby ta nad zalew Szałe w Kaliszu, bardzo ją lubię - mówiła Aneta Mazurek, która zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej kobiet.
Klasyfikacja kobiet:
- Aneta Mazurek (1328,42 km)
- Ewa Wygralak (1071,58 km)
- Agnieszka Szeląg (1014,30 km)
Klasyfikacja mężczyzn:
- Sebastian Wawrzyniak (2375,80 km)
- Bartosz Czekalski (1660,66 km)
- Artur Utowko (1402,45 km)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.