Reklama

Pleszew: Rozdysponowali pieniądze. Najwięcej dla STALI

Opublikowano:
Autor:

Pleszew: Rozdysponowali pieniądze. Najwięcej dla STALI - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

303.500 zł dotacji rozdysponowano pomiędzy organizacje pozarządowe działające w gminie Pleszew - na realizację zadań publicznych w 2014 roku. Dotyczą one ochrony zdrowia oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu. O środki ubiegało się w sumie szesnaście stowarzyszeń. Pieniądze w kwocie od 2 do 60 tys. zł otrzymało czternaście. Największe wsparcie dostały dwie: Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy – 41.000 zł oraz Klub Sportowy STAL Pleszew – 60.000 zł. Pierwsza z organizacji środki przeznaczy m.in. na: organizację zawodów sportowo-rekreacyjnych młodzieży szkół podstawowych i gimnzjalnych oraz udział w nich, przygotowanie rekreacyjno-profilaktycznych festynów rodzinnych dla mieszkańców oraz prowadzenie szkółki pływackiej dla dzieci. STAL z kolei pozyskane pieniądze wyda na prowadzenie sekcji piłkarskiej dla chłopców.

Oprócz środków przeznaczonych na wsparcie realizacji zadania publicznego, 80.000 zł przyznano Miejsko-Gminnemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu na prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży w świetlicach w: Brzeziu, Bronowie, Dobrej Nadziei, Grodzisku, Kowalewie, Ludwinie, Marszewie, Pacanowicach, Pleszewie, Prokopowie, Rokutowie, Sowinie Błotnej, Suchorzewie oraz Zielonej Łące.

O tym kto i ile pieniędzy otrzymał na realizaję zadań z zakresu ochrony zdrowia i upowszechniania kultury fizycznej i sportu - dowiesz się z najbliższego numeru "Życia Pleszewa".

(nap)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE