Reklama

Pleszew. Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Kto otrzymał je jako pierwszy?

Opublikowano: 30 grudnia 2020 08:43
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pleszewskim Centrum Medycznym ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Do tej pory decyzję o zaszczepieniu podjęło blisko 500 pracowników medycznych i niemedycznych pracujących w PCM oraz 356 osób zatrudnionych w innych podmiotach leczniczych.

Reklama

 

Szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć te osoby, które zostały zakwalifikowane do szczepienia przez lekarza. Po jej podaniu każdy został poddany obserwacji na wypadek ewentualnych reakcji alergicznych. Do tej pory przeprowadzone szczepienia odbyły się bezproblemowo - u żadnej z zaszczepionych osób nie zaobserwowano niepożądanej reakcji na szczepionkę.

 

- Szczepienia są prowadzone równocześnie na wszystkich szpitalnych oddziałach, gdzie szczepi się personel medyczny i pomocniczy. Natomiast osoby z zewnątrz zatrudniane w innych podmiotach medycznych oraz pracownicy administracyjni szczepią się w dedykowanych do tego celu pomieszczeniach usytuowanych bezpośrednio przy wejściu do szpitala od ul. Poznańskiej (dawna poradnia chirurgiczna) - wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.

 

Kto pierwszy zaszczepił się w Pleszewie?

 

W pierwszej transzy do pleszewskiego szpitala z Agencji Rezerw Materiałowych dotarło 450 szczepionek. Mają zostać wykorzystane w ciągu trzech dni, w planach jest więc szczepienie w ciągu jednego dnia 150 osób.

 

- Szczepienia przeciwko Covid-19 dla naszego szpitala i personelu medycznego są sporym wyzwaniem logistycznym. Musimy zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania szczepionek oraz zorganizować szczepienia tak, aby nie kolidowały z pracą na oddziałach. Do tej pory wszystko przebiegało sprawnie i mam nadzieję, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Planujemy zakończenie pierwszej tury do 31 grudnia - dodaje Błażej Górczyński, prezes szpitala.

 

Jako jeden z pierwszych w Pleszewie zaszczepił się dyrektor medyczny PCM dr n.med. Ryszard Bosacki.

 

Pleszew. Kiedy będą szczepieni mieszkańcy powiatu pleszewskiego?

Kolejne dawki szczepionki będą docierały do Pleszewskiego Centrum Medycznego sukcesywnie, tak aby możliwa była jak najszybsza immunizacja pozostałych pracowników medycznych i niemedycznych. Kolejne szczepienia obejmą pracowników podmiotów zewnętrznych - sanepidów i domów pomocy społecznej.

 

Niezależnie od prowadzenia akcji szczepień dla „medyków” nasz szpital zgłosił gotowość do uczestnictwa w Narodowym Programie Szczepień populacyjnych, co zapewni mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do szczepień przeciw COVID-19 - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik szpitala. 

 

Prawdopodobnie nastąpi to w połowie stycznia. Szczepienia sa dobrowolne i darmowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -2

  Lida

  Mama mi mówi, że w latach powojennych chorób zzkaznych bylo wiele a co za tym idzie szczepień /dur brzuszny,, czerwonka, ospa, blonica, gruzlica/. Nikt wówczas nie mowil, ze się nie zaszczepię. Bylo to obowiązkowe i kropka. Szczepionki pochodzily z CCCP !!! i nikt wowczas nie pytal czy są bezpieczne, a co najważniejsze nie bylo zadnych powikłań i śmierci z tego piwodu. Pokolenie tamtych lat /40,50,60/ zyje do dzisiaj. Zaznaczam wyraźnie - szczepionka pochodziła z CCCP. Postęp medycyny wówczas i dzisiaj to jak dzień do nocy. To aluzja do wypiwiedzi Mamy z 13.33

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -1

  Pytam

  Szczepionka zawsze niesie jakieś ryzyko, ale bez niej nie wyobrażam sobie, co dalej? W Pleszewie, małym miasteczku może tego nie widać, ale w większych miastach jak przyjdzie trzecia fala? Ja nie mam zamiaru mieć na sumieniu innych ludzi. Dodawanie przez niektórych trywialnośćci do tego problemu może was zaskoczyć. Czy warto ryzykować?

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -0

  Nieufny

  Z jaką mamy mieć pewność że dr Bosackiemu nie wstrzyknięto soli fizjologicznej zamiast szczepionki? Sesja fotograficzna z wydarzenia nie potwierdza tego.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -11

  Mama

  Ja na pewno się nie zaszczepie. Jak i mój mąż moje dziecko i moi rodzice !

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Pleszewianin

  To w końcu jako pierwszy czy pierwszy zaszczepiony był dr.Bosacki ?

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -0

  szpec

  Ruszyły czy rozpoczęły się? Ruszać to można tyłkiem, w jakim celu nie będę pisal, bo wszyscy to wiemy.