Reklama

Pleszew. Setki osób na spotkaniu w sprawie budowy trasy S-11 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Setki osób na spotkaniu w sprawie budowy trasy S-11 [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Setki osób przybyły na spotkanie informacyjne w Pleszewie zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w związku z przyszłą budową drogi ekspresowej S-11.

 

Gorące dyskusje, emocje oraz wiele obaw - tak wyglądały wcześniejsze spotkania w gminie Pleszew dotyczące wyboru wariantu przebiegu drogi ekspresowej S-11 przez nasz teren.

Opisywaliśmy je na bieżąco na naszych łamach.

Dziś - w środę 8 maja - w hali przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie - odbyło się duże spotkanie z projektantami drogi S-11 - zorganizowane przez przedstawicieli GDDKiA.

Spotkanie ściągnęło tłumy - na miejscu pojawiło się ok. 300 osób.

ZOBACZ WIDEO Z POCZĄTKU SPOTKANIA:

Tym razem atmosfera była jednak bardzo spokojna, a emocje stonowane. Na początku projektanci trasy S-11 przedstawili dotychczasowe koncepcje oraz korytarze, z których wybrany ma zostać w przyszłości ostateczny wariant drogi ekspresowej.

ZOBACZ WIDEO Z PREZENTACJI:

- Żaden z przedstawionych wariantów nie jest przez nas preferowany - podkreślała jednak Danuta Hryniewiecka, zastępca dyrektora oddziału ds. inwestycji w poznańskim oddziale GDDKiA.

Przyznawała jednak jednocześnie, że wariant pierwszy wiąże się z największą ilością wyburzeń. - Jest najbardziej kolizyjny - komentowała zastępca dyrektora GDDKiA. Z drugiej jednak strony każdy z wariantów niesie ze sobą problemy.

- Przez te wszystkie lata okolice Pleszewa, miast - bardzo się zurbanizowały. "Przecisnąć się" gdziekolwiek jest dla nas szalenie trudno. Proszę jednak uwierzyć, że zawsze kierujemy się myślą, żeby było jak najmniej wyburzeń. Niemniej teren jest bardzo trudny.

Warto zaznaczyć, że odpowiedź na pytanie, który wariant ostatecznie może zostać wybrany poznamy najwcześniej za rok. Przez ten czas całość dotychczasowych ustaleń poddawana będzie analizie wielokryterialnej - a to oznacza, że brane pod uwagę będzie wiele czynników - nie tylko aspekty społeczne, ale także inne - np. środowiskowe, prawne czy finansowe.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli zapoznać się z najbardziej aktualnymi mapami, ale także pobrać ankiety, na których mogą zgłaszać swoje wnioski odnośnie dotychczasowych wariantów. 

PLAN ORIENTACYJNY I MAPY MOŻESZ POBRAĆ BEZPOŚREDNIO NA STRONIE GDDKIA [KLIKNIJ]

Na wypełnione ankiety GDDKiA czeka 14 dni od dnia spotkania - do 23 maja.

Zostawić je można w urzędzie lub przesłać pocztą bezpośrednio na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań, bądź na adres e-mail: [email protected]

Po zebraniu wszystkich ankiet opracowany zostanie raport ze spotkań informacyjnych, gdzie przedstawione będą preferencje mieszkańców w poszczególnych gminach. 

ZOBACZ WIDEO Z CZĘŚCI DYSKUSJI PODCZAS SPOTKANIA:

Zakończenie etapu koncepcji i dokumentacji dla przyszłej drogi S-11 planowane jest mniej więcej na rok 2022. Planowany termin realizacji inwestycji to lata 2022-2026.

ZAPRASZAMY WAS DO KOMENTOWANIA. KTÓRY WARIANT TRASY S-11 PREFERUJECIE? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE