Reklama

Pleszew. Sprawa ks. Arkadiusza H. Jest apelacja

Opublikowano: pt, 16 kwi 2021 11:01
Autor:

Pleszew. Sprawa ks. Arkadiusza H. Jest apelacja - Zdjęcie główne

Pleszew. Ks. Arkadiusz H. Jest apelacja od wyroku sądu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyrok nie był prawomocny. Jest apelacja

2 marca ksiądz Arkadiusz H. stanął przed sądem w Pleszewie. Był oskarżony o przestępstwo o charakterze seksualnym.

W ostatnim głośnym filmie braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" Arkadiusz H. został oskarżony przez trzech dorosłych dziś mężczyzn o wykorzystywanie seksualne. Do przestępstw miało dochodzić, kiedy ofiary były ministrantami w dwóch parafiach diecezji kaliskiej: w Sycowie oraz Pleszewie.

Pleszew. Ks. Arkadiusz H. Zarzuty 

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu księdzu Arkadiuszowi H. Księdzu - który został przedstawiony w głośnym filmie "Zabawa w chowanego" przedstawiono zarzut dotyczący przestępstwa o charakterze seksualnym. 

Pleszew. Proces. Ksiądz Arkadiusz H. przed sądem

Podczas procesu ksiądz Arkadiusz H. przyznał się do winy.

Ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie także minionych miesięcy, wielu przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę. I proszę pana Bartłomieja B. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – jeśli jest to możliwe – ze strony osoby pokrzywdzonej przeze mnie. Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja – mówił podczas rozprawy w pleszewskim sądzie Arkadiusz H. 

Przypomnijmy: Prokurator wnosił o 6 lat pozbawienia wolności dla Arkadiusza H. Z kolei obrońca o rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 5 lat. 

Sąd uznał Arkadiusza H. za winnego. Karą są 3 lata pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz wykonywania zawodu nauczyciela lub opiekuna dzieci i młodzieży na okres 10 lat.

Pleszew. Sprawa ks. Arkadiusza H. Jest apelacja

Wyrok nie był prawomocny. 4 kwietnia do Sądu Rejonowego w Pleszewie wpłynęły wniesione w terminie apelacje zarówno obrońcy oskarżonego oraz Prokuratury Rejonowej w Pleszewie.

- W pierwotnym wniosku prokuratora propozycja kary wynosiła 6 lat i po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku, prokurator podtrzymał swoje zdanie, dlatego zdecydował się wnieść apelację - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Sąd Rejonowy w Pleszewie prześle akta sprawy do Sądu Okręgowego w Kaliszu, który wyznaczy termin rozprawy apelacyjnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.