Reklama

Podejrzewasz u siebie wirusa? Możesz zrobić test!

Opublikowano: 25 maja 2020 11:19
Autor:

Podejrzewasz u siebie wirusa? Możesz zrobić test! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Podejrzewasz u siebie wirusa? Możesz zrobić test!

W poniedziałek na parkingu pleszewskiego aquaparku zaczął działać mobilny punkt pobrań w formule Drive-thru. Pleszew jest kolejnym miastem w regionie, w którym można w ten sposób sprawdzić, czy jest się zakażonym koronawirusem.

Punkt powstał z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej samorządy MiG Pleszew i Powiatu Pleszewskiego. Próbki pobierane będą przez trzy dni – do 27 maja w godzinach od 10.00 do 19.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu pod numerem +48 61 656-80-75 (rejestrować się można do 26 maja włącznie). Punkt poboru prób na obecność wirusa SARS-CoV-2 stanie na parkingu Parku Wodnego „Planty” przy ul. Sportowej w Pleszewie.– To kolejny przystanek na mapie Wielkopolski. Rozpoczęliśmy w Krotoszynie, następnie Kalisz i Ostrów Wlkp., a w weekend Kępno. Do tej pory przebadaliśmy ponad 3.300 osób. Wielkopolska jest drugim województwem w kraju, w którym jest największa ilość wykonanych testów – ponad 80.000, średnia dzienna to ponad 3.000 wymazów. To ogromna skala. Zachęcamy do tego, żeby wszyscy, którzy czują niepokój, przyjechali tutaj po wcześniejszej rejestracji –mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Badanie polegające na pobraniu wymazu odbywać się będzie wyłącznie w samochodzie, którym przyjechała badana osoba. W jednym samochodzie mogą przebywać maksymalnie cztery osoby poddające się badaniu. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (SANEPID) w Pleszewie. Po badaniu każdy pojazd, którym przyjedzie osoba badana zostanie odkażony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +4 / -0

  wnuczek

  Mercedesem z rejestracją DW przyjechała moja babcia, żeby mnie zawieść na badania. Pan burmistrz i starosta nie protestowali.

 • rok temu | ocena +12 / -1

  korona wirusa

  Brakuje zdjęć z gęby osoby badanej. Tu pan fotograf z Życia Pleszewa się nie popisał.

 • rok temu | ocena +11 / -0

  korona wirusa

  Ja bym się zbadał, ale nie mam samochodu, więc nie kwalifikuję się. Poza tym przy badaniu nie jest zachowana tajemnica medyczna, bo odbywają się one pod okiem kamer, aparatów fotograficznych, urzędników wszelkiej maści . Gdzie tutaj intymność?

 • rok temu | ocena +13 / -0

  HA HA HA

  No, ale się napracował ten wasz fotograf.... Z każdej sceny po pięć prawie identycznych zdjęć. ha ha ha. A tablice rejestracyjne powinny być zakryte czy nie? Zdecydujcie się! Bo na jednych zdjęciach są zakryte,a na zdjęciach obok bez problemu mogę sprawdzić, że mój sąsiad podejrzewa u siebie zakażenie... HA HA HA

 • rok temu | ocena +19 / -0

  ob.pow.Pl.

  Dziękujemy - Panu Wojewodzie, Wojsku Obrony Terytorialnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i samorządom pleszewskim. ps. Z informacji jaką przekazuje ZP idzie wyczytać, że jako powiat pleszewski powinniśmy się czuć jako "wyróżnieni" wśród powiatów Wielkopolski, gdzie można zrobić test na wirusa. To zaś nie jest żadne wyróżnienie, a wstyd, bo oznacza, że jesteśmy w czołówce powiatów zarażonych. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu /klub czyt. jako starostwo/.