Reklama

Powiat pleszewski. Jest decyzja. Wszystkie szkoły i przedszkola będą zamknięte

Opublikowano: śr, 11 mar 2020 12:47
Autor:

Powiat pleszewski. Jest decyzja. Wszystkie szkoły i przedszkola będą zamknięte - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pleszewski. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe w Polsce - w tym w powiecie pleszewskim - będą zamknięte na dwa tygodnie. Taką decyzję podjął dziś rząd.

 

Jak podkreślał dziś na konferencji premier Mateusz Morawiecki epidemia koronawirusa może stać się bardzo groźna.

Wczoraj podjęto decyzję o odwołaniu imprez masowych. Dziś zapadła kolejna - o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych w Polsce - na dwa tygodnie, licząc od najbliższego poniedziałku.

- Na spotkaniu rządowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie - oznajmił premier Mateusz Morawiecki. 

Jak dodawał premier, od jutra placówki "będą niedostępne dla procesu edukacyjnego".  W praktyce oznacza to, że w czwartek i piątek w szkołach mogą zostać zorganizowne jedynie zajęcia opiekuńcze.

- Niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę, dlatego w czwartek i piątek placówki będą otwarte i nauczyciele w klasach będą mogli pilnować dzieci - komentował dziś premier Polski.

 

[AKTUALIZACJA]

Mamy stanowisko miasta. Jak wygląda sytuacja w pleszewskich szkołach?

- W czwartek oraz piątek szkoły w Pleszewie będą sprawować opiekę w ramach planu lekcji - nie będzie jednak dydaktyki, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku z kolei - na dwa tygodnie - zamknięte zostaną szkoły. Wykorzystanmy z pewnością ten czas na różnego rodzaju prace konserwacyjne, naprawy, sprzątanie itd. Nauczyciele będą do dyspozycji - będziemy sugerować pracę zdalną - komentuje Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa odpowiedzialna za oświatę.

W środę w urzędzie w Pleszewie zorganizowno specjalną konferencję w sprawie aktualnej sytuacji:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE