Reklama

Powiat pleszewski. Starostwo odkupiło chryzantemy od sprzedawców

Opublikowano: pon, 2 lis 2020 16:38
Autor:

Powiat pleszewski. Starostwo odkupiło chryzantemy od sprzedawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pleszewski. Pod pomnikami i miejscami pamięci na naszym terenie stanęły dziś - 2 listopada - chryzantemy. Kwiaty odkupiło od handlowców starostwo powiatowe - w ramach pomocy w związku z niedawnym zamknięciem cmentarzy przez rządzących.

 

 

Starostwo powiatowe w Pleszewie odkupiło partię chryzantem od handlowców.

- To odpowiedź samorządu na zamknięcie cmentarzy w Święto Zmarłych i spadek popytu na kwiaty ozdobne. Dzisiaj doniczki z kwiatami zostały rozwiezione i złożone w Miejscach Pamięci Narodowej. Chociaż tak mogliśmy pomóc - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa.

 

Przypomnijmy: po ogłoszeniu - 30 października - przez rząd zamknięcia cmentarzy - które obowiązywało do 2 listopada, handlujący znaleźli się w bardzo złej sytuacji. 

- (...) Nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób - wyjaśniał wówczas premier Mateusz Morawiecki.

Jeszcze tego samego dnia ogłosił jednak, że rząd zaplanował pomoc dla firm poszkodowanych decyzją o zamknięciu cmentarzy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE