Reklama

Powiat pleszewski. Suchorzew. Są kolejne pieniądze na remont drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat pleszewski. Suchorzew. Są kolejne pieniądze na remont drogi - Zdjęcie główne

Powiat pleszewski. Suchorzew. Są kolejne pieniądze na remont drogi powiatowej. W tym roku zaplanowano przebudowę dróg powiatowych nr 4336P i 4175P przebiegających przez Suchorzew

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ubiegłorocznych pierwszych robotach związanych z przebudową trasy powiatowej w Suchorzewie, zgodnie z obietnicą, zaplanowano kontynuację inwestycji w tym roku. Podczas ostatniej sesji rady w powiecie, dołożono na ten cel w sumie 670 tys. zł. Co tym razem będzie robione?

Przypomnijmy: droga powiatowa nr 4336P, która przebiega przez Suchorzew (prowadzi m.in. do sali wiejskiej) na przebudowę czekała od wielu lat. W końcu jednak - po długich staraniach – mieszkańcy doczekali się w ubiegłym roku rozpoczęcia prac. Wówczas przebudowano ok. kilometr trasy, wraz z budową chodnika, jednak jak zapowiadano, inwestycja miała być kontynuowana – i realizowana etapami. 

Pleszew. Remont drogi powiatowej w Suchorzewie

CZYTAJ TAKŻE: Suchorzew. Trwa pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej

- Koszt przebudowy kilometrowego odcinka wyniósł ok. 670 tys. zł - mówił nam wówczas starosta pleszewski Maciej Wasielewski. Droga - jak zaznaczali z kolei sami mieszkańcy – jest jedną z kluczowych na wsi - i często uczęszczaną. Temat był poruszany wielokrotnie na zebraniach wiejskich – o czym pisaliśmy systematycznie na naszych łamach.

– Brakuje chodnika, jest tu niebezpiecznie – podkreślali wprost sami mieszkańcy Suchorzewa.

W końcu jednak udało się rozpocząć prace – i przebudować wspomniany kilometr trasy w roku 2020. Sołtys wsi i jednocześnie pleszewski radny – Dariusz Dryjański – nie krył wówczas zadowolenia.

- Jest to bardzo ważna droga w kontekście bezpieczeństwa naszych mieszkańców – zaznaczał wprost „Życiu Pleszewa”

Pleszew. Remont drogi powiatowej w Suchorzewie

CZYTAJ TAKŻE: Zebranie w Suchorzewie. "Przez te dziury widać XIX wiek!”

Zgodnie z ubiegłorocznymi obietnicami inwestycja w Suchorzewie będzie kontynuowana. Podczas ostatniej sesji rady powiatu dołożono do budżetu starostwa 670 tys. zł na wspomniany cel.

– Rok temu był robiony pierwszy odcinek do sali wiejskiej. W tym roku chcemy to kontynuować i cofnąć się też w kierunku „krajówki” – razem z wjazdem na ul. Podgórną, koło figury, do torów kolejowych – mówi dziś starosta Maciej Wasielewski.

Warto dodać, że do tegorocznych przebudów dróg powiatowych nr 4336P i 4175P przebiegających przez Suchorzew dołoży tradycyjnie miasto – samorządy podzielą się kosztami niemal po połowie. Jak mówi Arkadiusz Ptak, to standard przy realizacji dróg czy chodników powiatowych przebiegających przez gminę. -

Współpraca! – komentuje dobitnie burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy