Reklama

Reklama

Powiat pleszewski. Urzędy apelują o ograniczenie wizyt

Opublikowano: pt, 13 mar 2020 06:47
Autor:

Powiat pleszewski. Urzędy apelują o ograniczenie wizyt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Powiat pleszewski. Urzędy gmin i instytucje podległe apelują do mieszkańców o to, by do niezbędnego minimum ograniczyć wizyty w ich placówkach. Wiele spraw można załatwić telefonicznie lub poprzez drogę elektroniczną.

 

Komunikaty o ograniczenie wizyt w urzędach - dotyczą praktycznie każdej z naszych gmin w powiecie pleszewskim.

PLESZEW:

- Zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie oraz podległych jednostkach organizacyjnych do absolutnego minimum. Prosimy mieszkańców, by w miarę możliwości załatwiali sprawy urzędowe następującymi drogami: - telefoniczną (tel. 62 7428 300), mailową, poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej). W przypadku niezbędnej wizyty w urzędzie i innych jednostkach, prosimy o zachowanie powszechnie przyjętych zasad bezpieczeństwa - informuje Anna Bogacz, rzecznik urzędu w Pleszewie.

POWIAT PLESZEWSKI:

Zgodnie z decyzją ogranicza się również bezpośrednie wizyty w starostwie w Pleszewie. Urząd pracuje bez zmian, jednak zaleca się obecnie kontakt telefoniczny lub internetowy. Szczegółowe informacje - wraz z kontaktem do każdego z wydziałów można znaleźć na stronie internetowej starostwa: powiatpleszewski.pl

Ważną informacją jest zawieszene do 24 marca dyżurów radców prawnych w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Pleszewie, Dobrzycy, Czerminie, Gołuchowie, Choczu i Gizałkach.

- Informuję o następujących działaniach prewencyjnych Starostwa Powiatowego w Pleszewie w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce - INFORMACJE SĄ TEŻ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. Ograniczenie przyjęć Klientów w urzędzie, zawieszenie Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Zgodnie z decyzją MEN zamknięte będą także szkoły średnie, branżowe i specjalne Powiatu Pleszewskiego: • I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica • Zespół Szkół Technicznych • Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych • Zespół Placówek Specjalnych oraz • Centrum Kształcenia Zawodowego. Odwołanie "Drzwi Otwartych" w szkołach, V Powiatowego Turnieju LEAGUE of LEGENDS i Powiatowej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej - komentuje Tomasz Wojtala, rzecznik starostwa.

DOBRZYCA

W Dobrzycy ogranicza się wizyty petentów w urzędzie, do odwołania nieczynny będzie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Jarocińskiej. Inkasenci nie będą dokonywać odczytów wodomierzy - stan liczników prosimy podawać telefonicznie pod nr tel. 62 7418900 lub e-mail: [email protected] - pozostajemy do dyspozycji pod wskazanymi wyżej kontaktami. Podobnie jak w innych gminach zawiesza się dzialałalność instytucji podległych: Gminnego Centrum Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, hali sportowej. 

- W związku z sytuacją występowania koronowirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o ograniczenie wizyt w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrzycy. Sprawy bieżące i pilne w pierwszej kolejności załatwiamy telefonicznie (62 7413030) lub internetowo (e-mail: [email protected]) - apelują urzędnicy

GOŁUCHÓW

- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, podejmując działania w celu ograniczenia jego ewentualnego rozprzestrzeniania prosimy, aby w miarę możliwości załatwiali Państwo sprawy w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie do niezbędnych wizyt w Urzędzie Gminy, jednostkach organizacyjnych oraz placówkach oświatowych - apelują również urzędnicy gminy Gołuchów

Przypominają też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.
CZERMIN

-W celu ograniczenia ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o ograniczenie do niezbędnych wizyt w Urzędzie Gminy i jednostkach organizacyjnych. Prosimy, aby w miarę możliwości załatwiali Państwo sprawy w formie elektronicznej lub telefonicznie.  Ze względu na własne bezpieczeństwo oczekując na spotkanie z urzędnikiem prosimy zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących - czytamy na stronie urzędu w Czerminie

GIZAŁKI

Na terenie gminy Gizałki aż do odwołania wprowadza się następujące działania profilaktyczne związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania koronawirusa COVID-19:

Ogranicza się osobiste wizyty klientów w Urzędzie Gminy i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gizałkach wyłącznie do spraw pilnych i koniecznych tylko w wyznaczonych punktach obsługi klienta. W tych punktach znajdują się skrzynki podawcze na dokumenty składane do Urzędu.

Sprawy nie wymagające osobistych wizyt należy załatwiać drogą elektroniczną lub telefonicznie 62 74 11 525, fax: 62 74 11 195. Wszelkie druki, formularze oraz wzory pism można pobrać ze strony www.gizalki.pl lub w wyznaczonych punktach obsługi klienta.

Zawiesza się działalność Gminnego Centrum Kultury w Tomicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gizałkach. Zawiesza się funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się na terenie Zakładu Komunalnego w Gizałkach.

Inkasent Zakładu Komunalnego nie będzie spisywał stanów liczników wodociągowych. Stan licznika można podać telefonicznie na nr 62 74 11 530 lub na email: [email protected] Płatności za wodę i ścieki można dokonać na rachunek Zakładu Komunalnego w BS Pleszew o/Gizałki nr 51 8407 0003 0400 0202 2000 0001.

CHOCZ

- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, podejmując działania w celu ograniczenia jego ewentualnego rozprzestrzeniania prosimy, aby w miarę możliwości załatwiali Państwo sprawy w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie do niezbędnych wizyt w Urzędzie Miejskim, jednostkach organizacyjnych oraz placówkach oświatowych. Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 - opisują urzędnich z gminy Chocz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +10 / -1

  olo

  Przecież nikt nie chodzi do urzędu dla frajdy, tylko wtedy kiedy musi coś załatwić, więc jak mogę ograniczyć wizytę?

 • 2 lata temu | ocena +15 / -2

  obywatel

  Urzędnicy państwowi i samorządowi ! Wy już się szykujecie na urlopowanie, a co mają powiedzieć personel medyczny, policjanci,wojsko, konduktorzy w pociągach,obsługa dworców lotnisk, kierowcy komunikacji miejskiej, strażacy i inne służby, które muszą służyć obywatelom ? Niestety, ale jesteście po to, żeby służyć obywatelom, a nie unikać tego obow... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +13 / -2

  ele mele dudki

  Inni muszą i mogą pracować w skrajnych i niebezpiecznych warunkach a wy urzędnicy byście w tylko balowali. chcą być y byście chcieli tylko labować. Porównując ilość interesantów w marketach i pozostałych punktach handlowych do tych w co bywają w urzędach, to jak dzień do nocy. Ciekawe czy będąc na "wolnym" urzędnik korzystałby z usług jakie świadc... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +12 / -1

  Pleszewianka

  A co mają powiedzieć pracownice sklepów jak tak je obserwuje jako klientka,to zero zabezpieczenia

 • 2 lata temu | ocena +14 / -0

  Marek

  Pójdą na zakupy do marketu,na jedno wychodzi.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -11

  zdrowie

  Was urzędasy wszelkiej maści czy to powiatowi, miejscy, gminni - wysłał bym na kwarantannę do marketu byście tam posiedzieli 8 godzin przy kasie lub jako personel szpitalny do opieki nade chorymi. A może zawiesicie sobie pracę jak zawieszono naukę w szkołach - hipokryci. Feeee