Reklama

Reklama

Powiat pleszewski. Zebranie komisji i sztabu kryzysowego. Główny temat: koronawirus.

Opublikowano: wt, 10 mar 2020 11:35
Autor:

Powiat pleszewski. Zebranie komisji i sztabu kryzysowego. Główny temat: koronawirus. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Powiat pleszewski. W pleszewskim starostwie powiatowym odbyło się spotkanie Komisja Bezpieczeństwa i Porządku z udziałem radnych, przedstawicieli szpitala, inspekcji sanitarnej, policji, straży pożarnej oraz pracowników powiatowego Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Główny temat: koronawirus.

 

Do spotkania doszło w poniedziałek. Główny temat: ochrona przed koronawirusem - w tym m.in. przedstawienie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.

 

- Posiedzenie miało charakter informacyjny, a nie alarmowy - podkreśla Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa.

Podczas spotkania omówiono charakterystykę wirusa SARS-CoV-2, przebieg objawów, przepisy specustawy i obowiązujące procedury epidemiologiczne, działania służb, ostrzeżenia GIS i rekomendacje dla przedszkoli, szkół, placówek służby zdrowia, lotnisk i hoteli, zalecane zasady higieny osobistej.

PLESZEW. KORONAWIRUS: JAK SIĘ ZACHOWAĆ? GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ?

 

Jak zaznaczano, pracownicy pleszewskiego szpitala oraz funkcjonariusze straży pożarnej i policji posiadają na stanie środki ochrony osobistej tj. maseczki, rękawiczki i środki odkażające.

KORONAWIRUS: KTÓRE SZPITALE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW Z OBJAWAMI KORONAWIRUSA?

Do przyjęcia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w Wielkopolsce wyznaczone są szpitale z oddziałami zakaźnymi - Poznań, Konin i Kalisz. Na wypadek wzrostu zachorowań kolejne 9 szpitali w regionie jest w gotowości uruchomienia izolatek.

 

ZOBACZ WIDEO MINISTERSTWA ZDROWIA:

Przypomnijmy: rząd zwołał dziś - we wtorek 10 marca - konferencję. Ministrowie apelują o zachowanie wszystkich środków ostrożności, szczególnie przez osoby starsze i przewlekle chore. Powinniśmy unikać przebywania w dużych skupiskach ludzkich i stosować zasady higieny.

- W Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem, jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, które dotyczą działalności nasz wszystkich, to mamy szansę powstrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa – mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Imprezy masowe zostają odwołane - to najnowsza decyzja rządu. Niewykluczone, że zostaną zawieszone zajęcia w szkołach i uczelniach wyższych. Takie postępowanie zarekomendował już samorząd Poznania - od jutra szkoły będą zamkinęte.

– Dyrektorzy mają obserwować sytuację i podejmować decyzje na bieżąco. Reakcja powinna być tam gdzie jest zagrożenie – mówił dziś Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji.

- Wirus nie ustąpi, wirus jest w fazie ofensywnej, nasze modele wskazują, że może nastąpić wzrost ilości zachorowań. To wszystko zależy od naszych zachowań, musimy zmienić swoje nawyki i unikać dużych zbiorowisk – mówił z kolei premier Mateusz Morawiecki.

Zwołano posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Narodowego. Część polityków apeluje, by decyzją rządu zamknąć między innymi szkoły.

[AKTUALIZACJA]

Koronowirus. Czy w Pleszewie będą odwołane imprezy?

Ze względu na zagrożenie koronawirusem Polski Związek Koszykówki podjął decyzję o rozgrywaniu wszystkich spotkań bez udziału publiczności. To oznacza, że najbliższy mecz KS Kosz Pleszew będzie również bez udziału publiczności.

ZOBACZ KOMUNIKAT KS KOSZ PLESZEW:

Odwołany zostanie koncert Ani Wyszkoni, który miał się odbyć pod koniec marca.

- Zakupione bilety zachowują ważność. Jeśli zajdą jakieś zmiany, to będziemy o nich informować na bieżąco - informuje Agencja Artystyczna BJ Entertainment 

ODWOŁANA ZOSTAJE Z KOLEI OTYLIADA W PLESZEWIE:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.