Reklama

Przedszkole w Tursku otwarte jest za krótko [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak bumerang wraca temat temat przedszkoli w gminie Gołuchów, które zdaniem rodziców są otwarte za krótko. Czy jest szansa na zmianę tej sytuacji?

Przedszkole w Tursku otwarte jest od 8.00 do 13.00. To - zdaniem rodziców, zwłaszcza tych pracujących, posyłających do placówki swoje pociechy - zdecydowanie za krótko. Jakiś czas temu złożyli nawet oficjalne pismo w tej sprawie  do władz gminy, domagając się wydłużenia godzin funkcjonowania placówki co najmniej do godz. 15.00. Wówczas ich wniosek nie zyskał aprobaty.

Ostatnio o tych postulatach przypomniał sołtys wsi.

- Ponownie prosimy o wydłużenie pracy przedszkola w Tursku, rodzice są zmuszeni do dowożenia dzieci do przedszkola w Gołuchowie co jest znacznym i zrozumiałym utrudnieniem - tłumaczył Czesław Szymoniak.

I przekonywał, że Tursko to specyficzna miejscowość.

-  Tursko jako wieś popeegerowska spełnia kryteria do pozyskania środków z programów rządowych przeznaczonych na ten cel. Liczymy, że nasz apel spotka się wreszcie z aprobatą – wskazywał sołtys.

Warto przypomnieć, że Tursko to nie jedyna wieś w gminie Gołuchów, która domaga się wydłużenia pracy miejscowego przedszkola. Podobna sytuacja jest również m.in. w Jedlcu. 

 Czy przedszkola w gminie Gołuchów będą otwarte dłużej?

Wójt Marek Zdunek przyznaje, że już wcześniej samorząd pochylał się nad oczekiwaniami mieszkańców w zakresie wydłużenia funkcjonowania placówek. 

- Analizowaliśmy to wiele razy. To nie jest kwestia jednego przedszkola, ale również placówek w Jedlcu czy Kucharkach – stwierdził wójt.

Zapewnił, że rozumie potrzeby rodziców, ale liczby przemawiają za odrzuceniem ich wniosku.

- Mamy 6 oddziałów przedszkolnych w Gołuchowie i po godz. 15.00 jest tam 25 dzieci, czyli jeden oddział. Zakładając tą samą proporcje w tych przedszkolach, które wymieniłem ile może być dzieci? Jedno, dwoje, troje? To w ten sposób trzeba na to patrzeć. A jeszcze wiąże się z tym dożywianie - wyliczał Marek Zdunek. 

Tursko – wieś popeegerowska

Czesław Szymoniak nie zamierzał jednak ustępować.

- Z samego Turska konkretnie 15 dzieci jest dowożonych do Gołuchowa, które - gdyby była taka możliwość korzystałyby z przedszkola w Tursku - oświadczył sołtys.

I dodał.

- Dobrze byłoby, żeby wszystkie przedszkola miały wydłużone godziny, ale tak jak wspominałem Tursko to specyficzna wieś. Wieś popeegerowska, w której praktycznie mamy trzech rolników i to są ludzie funkcjonujący zawodowo tak, jak w Gołuchowie – przekonywał.

Stwierdził również, że przedszkole działająjące w taki sposób jak to w Tursku, nie spełnia swoich zadań statutowych.

- Przedszkole funkcjonujące w takich godzinach jest praktycznie nieużyteczne. Zaprowadzają dzieci ci, co mogliby mieć te dzieci w domu - ocenił Czesław Szymoniak.

Jego zdaniem wydłużenie godzin przedszkola to tylko kwestia dobrej woli władz gminy.

- Proszę o okazanie dobrej woli przynajmniej dla Turska. (…) A może ostatecznie uda się to zrobić we wszystkich przedszkolach.

Na co Marek Zdunek odparł.

- Jestem daleki od tego, żeby nie spełniać oczekiwań mieszkańców. I nikomu jak mi nie zależy bardziej na tym, żeby nasze dzieci były zaopiekowanie. Nie przesądzam, ale nieprzypadkowo podałem cyfrę, że na 150 dzieci, które chodzą do przedszkola w Gołuchowie po 15.00 zostaje 25 dzieci. I myślę, nie jestem pewien, że taka tendencja będzie wszędzie – sugerował wójt.

Wtedy padło pytanie ze strony sołtysa.

- A po 13.00? Ile tych dzieci zostaje po 13.00? - dociekał.

Okazało się, że 70. Co Czesław Szymoniak skwitował krótko.

- No i proste. W Tursku przedszkole jest do 13.00.

Jak ostatecznie zakończy się spraw gołuchowskich przedszkoli? Marek Zdunek obiecał raz jeszcze przeanalizować te kwestie.

- Jeszcze raz jednak się nad tym pochylimy – zapowiedział. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy