Puchar Świata w Zapasach. Robert Baran z Krotoszyna wywalczył srebro

Puchar Świata w Zapasach. Robert Baran z Krotoszyna wywalczył srebro  - Zdjęcie główne

Wiadomości

Spory sukces odniósł zapaśnik Ceramika Krotoszyn – Robert Baran (125 kg). Zdobył on srebrny medal na zawodach o Indywidualny Puchar Świata zorganizowanych w Belgradzie.

Robert Baran z Krotoszyna jest tegorocznym wicemistrzem Europy, a swoją formę potwierdził w Pucharze Świata.

W kwalifikacjach krotoszynianin, tegoroczny wicemistrz Europy, pokonał Argentyńczyka Catriela Pehuena Murilla 9:1.

W ćwierćfinale okazał się lepszy od Azera Jamaladdina Magomedova 4:0, który jest wicemistrzem świata z 2015 r. i tegorocznym brązowym medalistą ME. Kolejnym pokonanym przeciwnikiem został Aiaal Lazarev z Kirgistanu, z którym Robert wygrywał już wcześniej, tak też było i tym razem. To dało awans do finału.

Dopiero w walce o złoty medal zawodnik doznał porażki 1:4. Jego przeciwnikiem był świetnie dysponowany Rosjanin Shamil Sharipov. Tym niemniej zajęcie drugiego miejsca na takim turnieju jest bardzo dużym osiągnięciem.

Nasz najcięższy potwierdził w całym pucharowym turnieju, że należy do ścisłej światowej czołówki. Po zdobyciu tytułu wicemistrza Europy wywalczonego we włoskiej Ostii przyszedł czas na kolejny finał, tym razem - Pucharu Świata – nie kryją dumy przedstawiciele Polskiego Związku Zapaśniczego.