Reklama

Pułkownik Ryszard Wiliński prezesem Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju

Opublikowano:
Autor:

Pułkownik Ryszard Wiliński prezesem Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju - Zdjęcie główne

Ryszard Wiliński prezesem Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pułkownik Ryszard Wiliński został ponownie wybrany prezesem wielkopolskiej organizacji Ligi Obrony Kraju.

W tajnym głosowaniu pleszewianina poparło 100 procent delegatów obecnych na zjeździe. To druga z rzędu kadencja Ryszarda Wilińskiego na tym stanowisku. Ponadto podczas zjazdu krajowego płk. Ryszardowi Wilińskiemu powierzono funkcję członka Rady Krajowej LOK. 

Wielkopolska Liga Obrony Kraju 

Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju im. Powstańców Wielkopolskich skupia w swych szeregach 6117 osób zrzeszonych w jednostkach podstawowych tj. w szkolnych kołach, kołach i klubach specjalistycznych działających na terenie województwa wielkopolskiego.

Jednostki podstawowe Wielkopolskiej Organizacji LOK działające w ramach 19 Powiatowych/Rejonowych Organizacji LOK zrzeszają chętnych do uprawiania dyscyplin sportów obronnych i politechnicznych. 

Kim jest Ryszard Wiliński? 

Pochodzący z Pleszewa pułkownik Ryszard Wiliński kieruje kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Pleszewie od 8 lutego 2013 roku. W ciągu niespełna ośmiu lat powiększył stan osobowy członków koła o ponad 20 osób. Jest inicjatorem porozumienia o współpracy pomiędzy kołem nr 4 a zarządem rejonowym LOK, zarządem powiatowym OSP RP oraz kurkowym bractwem strzeleckim. Wcześniej doprowadził do podobnego porozumienia z ZHP oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

W 2017 roku z inicjatywy pułkownika Wilińskiego na Murze Pamięci przy kościele farnym w Pleszewie, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą pamięci żołnierzy 70 pp.  W 100 rocznicę odzyskania niepodległości odsłonięto na pleszewskim rynku pomnik pleszewianina idącego do powstania wielkopolskiego i żegnającego go syna. Niemały udział w tym projekcie miał również prezes pleszewskiego koła ZŻWP

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy