Reklama

Reklama

Ranking Rzeczpospolitej. Pleszewski szpital pierwszy w Wielkopolsce i trzeci w kraju!

Opublikowano: śr, 23 gru 2020 08:07
Autor:

Ranking Rzeczpospolitej. Pleszewski szpital pierwszy w Wielkopolsce i trzeci w kraju! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszewskie Centrum Medyczne zostało najlepszym szpitalem w Polsce wśród szpitali II poziomu i pierwszym w Wielkopolsce według Rankingu Rzeczpospolitej. 

 

 

W skali całego kraju PCM znalazł się na trzeciej  pozycji. Tak prezentują się wyniki XVII Rankingu „Bezpieczny szpital 2020" przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

 

Ranking Rzeczpospolitej 

 

Pleszewskie Centrum Medyczne od początku bierze udział w rankingu na najlepszy polski szpital. 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników rankingu, tym bardziej, że w tegorocznej ankiecie dodano nowe i uszczegółowiono kryteria w wielu obszarach. Cały czas staramy się podnosić poziom naszych usług – tym razem udało się poprawić ubiegłoroczny rezultat o 13,64 pkt. - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.W ubiegłym roku pleszewski szpital znalazł się na piątym miejscu, a w tym roku awansował o dwa miejsca wyżej zdobywając 868,74 punktów - i tym samym uplasował się na bardzo wysokim – trzecim miejscu.

 

-Udział w badaniu jakości jest jednym z wielu elementów zarządzania jakością w szpitalu. Dzięki temu możemy zweryfikować, co w naszym szpitalu działa dobrze, a co można jeszcze poprawić. Zarządzaniu jakością przyświeca przede wszystkim troska o pacjentów poprzez nadążanie za nowoczesnymi metodami leczenia różnych schorzeń oraz inwestowanie w wysoko wykwalifikowaną kadrę, a także w infrastrukturę i sprzęt medyczny - podkreśla prezes PCM

 

Jak wyglądała ocena? 


Ocena jakości usług medycznych dotyczyła roku 2019, jednak specjalistyczne ankiety przeprowadzono w szpitalach w tym roku. I jak podkreślają organizatorzy rankingu- w związku z pandemią- zadanie nie należało do łatwych, bowiem większość zasobów kadrowych i sprzętowych poświęcona była walce z koronawirusem.

Według prezesa zajęcie wysokiego miejsca w takim rankingu to także ogromna odpowiedzialność.

 

Służba zdrowia jest dla pacjentów i to oni wystawiają szpitalom ostateczną ocenę za jakość usług, które świadczą. Dlatego kolejną miarą sukcesu dla placówek medycznych jest też to, czy pacjenci chcą się w nich leczyć - mówi Błażej Górczyński.

 

 

Poszerzenie zakresu usług w Pleszewskim Centrum Medycznym


W roku 2019 udało się utworzyć Ośrodek Raka Piersi (jako jeden z dwóch szpitali w Wielkopolsce. W Pracowni Elektrofizjologii przeprowadzane są także zabiegi termo i krioablacji u pacjentów z zaburzeniami rytmu serca.

 

Prowadzimy także szereg badań profilaktycznych w ramach programów zdrowotnych (m.in. kolonoskopia, mammografia, badanie w kierunku retinopatii cukrzycowej) - wylicza prezes PCM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Sara

  By się koń uśmiał . 3 w Kraju jak chcesz wyjechać nogami do przodu chyba .

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Lekarz

  Podzielam opinie. Laryngolog i Dermatolog potrzebny od zaraz. To jest masakra, albo płacisz prywatnie, albo szukaj po okolicy.

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Hipokry'ates

  Tzw. "ranking Rzeczpospolitej" ma takie samo znaczenie jak byłby to "ranking" Zycia Pleszewa. Gazeta Rzeczpospolita to żaden autorytet. Jakże moze ten ranking być wiarygodny, jeżeli opracowuje go, przyjmijmy go, że kilku pracownikow edakcji, którzy mogą mieć cienką wiedzę nt. funkcjonowania szpitala. Gdyby ranking byl potwierdzony przez jakąś znac... Rozwiń

 • rok temu | ocena +6 / -0

  JAJA

  a kiedy bedzie poradnia laryngologii i dermatologii JA

 • rok temu | ocena +9 / -2

  medykowie

  Czy z tej okazji pracownicy medyczni, bo oni głownie szpital stanowią dostaną jakąś premię, czy ona jest tylko dla prezesostwa?

 • rok temu | ocena +18 / -1

  Marek

  To chyba żart.