Reklama

Ratowali i edukowali. Pracowity rok strażaków z OSP Chocz [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 29 sty 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Gaszą pożary, zabezpieczają miejsca wypadków, usuwają miejscowe zagrożenia jak np. drzewa na drodze. Ale nie tylko. Strażacy z OSP Chocz przez miniony rok brali też udział w wielu akcjach na rzecz lokalnej społeczności – jak choćby wspólne „sprzątanie świata” czy rozdawanie odblasków dzieciom w szkołach. Niedawno podsumowali miniony 2021 rok.

10 pożarów, 48 wyjazdów do tzw. „miejscowych zagrożeń”, 14 akcji ćwiczebnych oraz 53 tzw. „wyjazdy gospodarcze” – to bilans pracy strażaków z OSP KSRG Chocz w roku 2021.

OSP Chocz. Nie tylko akcje

Jak pokazują liczby – i jak podkreśla Piotr Woldański, prezes OSP Chocz – działalność strażaków w roku 2021, poza działaniami stricte ratowniczo-gaśniczymi – polegała też na udziale w wielu innych wydarzeniach.

– To też szkolenia, ćwiczenia, działalność prewencyjna, pomoc w organizacji festynów czy uczestnictwo w nich. To wszelkiego rodzaju działania na rzecz społeczności lokalnej jak i środowiska, które nas otacza – wspomina prezes OSP Chocz.

Nasi strażacy brali również udział w manewrach Krajowych Nocny Tropiciel.

OSP Chocz. Rozdawali pluszaki i odblaski

W minionym roku strażacy pomagali także lokalnym instytucjom – m.in. GOPS w Choczu w wydawaniu żywności, ponadto zajmowali się kolportażem ulotek o szczepieniach, czy zbierali pluszaki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

- Te pluszaki trafiły w późniejszym okresie to jednostek KSRG z powiatu pleszewskiego w ramach współpracy bo było ich bardzo dużo – mówi „Życiu Pleszewa” Piotr Woldański.

Akcji było oczywiście więcej – OSP Chocz brała m.in. udział w akcji sprzątania świata, którą zorganizowali w ich najbliższym otoczeniu, ponadto – o czym pisaliśmy też na naszych łamach zorganizowali akcję, w ramach której przekazali aż 500 sztuk elementów odblaskowych dzieciom z gminy Chocz.

Nowy sprzęt OSP Chocz

Ważną kwestią jest oczywiście pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do akcji ratowniczych. W minionym roku – dzięki pozyskanym środkom – strażacy kupili m.in. nowe hełmy, węże, prądownice czy agregat Fogo.

Jak zaznacza prezes, nie byłoby to możliwe bez wsparcia różnych instytucji czy sponsorów.

- Dziękujemy za wsparcie naszej działalności jak i zrozumienie czy akceptację potrzeb. Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy w ostatnim czasie przechodzi wiele zmian i uregulowań, które jesteśmy zobowiązani wprowadzać czy dokonywać uzupełnień w sprzęcie, aby we właściwy sposób podejmować działania, do których jesteśmy powołani. Nowa Ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych jak i rozporządzenia o KSRG będą nam w tym pomagać a my postaramy się te uregulowania realizować – mówi prezes OSP Chocz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy