reklama

Ratownicy z oddziału miejsko-powiatowego WOPR Pleszew zaangażowali się w "Szlachetną Paczkę" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ratownicy z oddziału miejsko-powiatowego WOPR Pleszew zaangażowali się w "Szlachetną Paczkę" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOddział miejsko-powiatowy WOPR Pleszew po raz kolejny wziął udział w "Szlachetnej Paczce". Przygotował dary dla rodziny z naszego powiatu.
reklama

Na oddział miejsko-powiatowy WOPR Pleszew można liczyć nie tylko podczas akcji ratowniczych. Organizacja chętnie udziela się również w ramach przedsięwzięć charytatywnych odbywających się na terenie powiatu pleszewskiego. 

Ratownicy nie przeszli obojętnie wobec tegorocznej edycji świątecznej "Szlachetnej Paczki".

- Angażujemy się w "Szlachetną Paczkę" co roku - mówi nam prezes oddziału miejsko-powiatowego WOPR Pleszew, Krzysztof Szac.

W tym roku ratownicy zakupili żywność, środki czystości i sprzęt - m.in. kuchenkę gazową. Paczka została przygotowana ze środków własnych oraz dzięki wsparciu sponsorów. 

Oddział przekazał ją do pleszewskiego magazynu "Szlachetnej Paczki", czyli Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Królowej Jadwigi, skąd trafiła do jednej z potrzebujących rodzin z terenu powiatu pleszewskiego.

reklama

Szlachetna Paczka w Pleszewie 

W tym roku "Szlachetną Paczkę" w Pleszewie wspierało blisko 30 wolontariuszy. 

- Jestem tutaj po raz pierwszy. Jakoś tak poczułam, że tym razem chcę pomóc. Praca wolontariusza w tym projekcie jest dość skomplikowana. Nie ogranicza się do jednej wizyty i dostarczeniu paczek. Często gościmy u naszych rodzin po kilka razy i pomagamy również w sprawach wykraczających poza "Szlachetną Paczkę", ale mnie sobiście sprawia to wielką radość - opowiadała nam jedna z pleszewskich wolontariuszek.
W sumie w ramach pleszewskiej akcji do 46 rodzin trafiło ponad 1.000 paczek. Były w nich żywność, środki higieny, zabawki, ale też np. sprzęt RTV i AGD. 

Za każdą paczką kryje się wyjątkowa historia. To historie o samotności, chorobie, trudnych życiowych wyborach. Dzięki "Szlachetnej Paczce" można choć na chwilę przynieść ulgę i nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

reklama

- To są bardzo trudne historie. Ludzie z ogromnymi problemami i potrzebami. Mamy np. pana który w domu nie ma podłogi czy 94-letnią staruszkę, która porusza się na wózku inwalidzkim, której nie wystarcza z emerytury na zakup leków i żywności - opowiada Paweł Kantek, lider "Szlachetnej Paczki" w powiecie pleszewskim.

Więcej o "Szlachetnej Paczce" w Pleszewie przeczytasz tutaj: Szlachetna Paczka w Pleszewie. Trwa "Weekend Cudów" [ZDJĘCIA]

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama