reklama

Rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Duża akcja wolontariuszy DKMS dla Magdy Witczak z Pleszewa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Duża akcja wolontariuszy DKMS dla Magdy Witczak z Pleszewa [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Pleszewie i Dobrzycy rodzina oraz przyjaciele Magdy Witczak przeprowadzili akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Dzięki niej do bazy dołączyło ponad 100 nowych osób.
reklama

Rejestracja odbywała się przy okazji trwającego XVI Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Śladami Rezydencji Ziemiańskich”. Wolontariusze DKMS - wśród nich bliscy i znajomi Magdy Witczak z Pleszewa - zbierali wymazy najpierw w punkcie na rynku w Pleszewie, a potem przy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Warto dodać, że wcześniej wiele osób zaangażowało się w przekazywanie informacji o rejestracji w mediach społecznościowych.

Dzięki tym działaniom baza potencjalnych dawców szpiku kostnego powiększyła się o ponad 100 osób.

- Dziękuję wspaniałym wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjającej pogody, zachowali pogodę ducha i perfekcyjnie przeprowadzali rejestrację. Dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy w Pleszewie, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, klubowi Automobilklub Ostrowski, Starostwu Powiatowemu, Gminnemu Centrum Kultury w Dobrzycy, Zajezdni Kultury i Bibliotece Publicznej w Pleszewie. Wszystkim, którzy udostępnili posty i relacje, dzięki czemu informacje o rejestracji DKMS dotarły do wielu ludzi. Przybyłym i przyjezdnym - z Wrocławia, Poznania, Kalisza i okolicznych miejscowości - którym niestraszna była niedzielna pogoda. Zarówno tym, którzy znają nas osobiście, jak i tym, którzy podeszli całkiem przypadkiem. Jesteście wspaniali! - podkreśla Marta, siostra Magdy Witczak

reklama


Magdalena Witczak z Pleszewa potrzebuje przeszczepu. Trwają poszukiwania bliźniaka genetycznego


Magdalena Witczak z Pleszewa to 39-letnia mama dwójki dzieci. Miłośniczka kotów i książek. Jej choroba zaczęła się półtora roku temu od silnych bólów brzucha, nocnych potów i zmęczenia. Okazało się, że wykryto u niej chłoniaka HGBL - jego najzłośliwszą odmianę. 
 

- Przyjęłam kilkadziesiąt litrów chemii, byłam zakwalifikowana do innowacyjnej terapii CAR-T, ale i tak do pełnego wyzdrowienia potrzebuję przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Chciałabym pokazać moim dzieciom świat, chciałabym mieć to wszystko już za sobą i cieszyć się spokojem - mówi Magda.  

reklama

Zostań dawcą. To bardzo proste

Zarejestrowanie się w bazie dawców jest banalnie proste! Należy wypełnić  formularz rejestracyjny i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie. I to tyle! Pakiet rejestracyjny można pobrać przez internet. ZROBISZ TO TUTAJ.

Po przebadaniu wymazu i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą. Od tego momentu twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu bazy dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Co 40 minut ktoś w Polsce otrzymuje diagnozę - nowotwór krwi. Tylko 25% chorych znajduje zgodnego dawcę w rodzinie. Pozostali liczą na waszą pomoc!

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama