Rejestracja odbywała się przy okazji trwającego XVI Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Śladami Rezydencji Ziemiańskich”. Wolontariusze DKMS - wśród nich bliscy i znajomi Magdy Witczak z Pleszewa - zbierali wymazy najpierw w punkcie na rynku w Pleszewie, a potem przy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Warto dodać, że wcześniej wiele osób zaangażowało się w przekazywanie informacji o rejestracji w mediach społecznościowych.
Dzięki tym działaniom baza potencjalnych dawców szpiku kostnego powiększyła się o ponad 100 osób.
- Dziękuję wspaniałym wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjającej pogody, zachowali pogodę ducha i perfekcyjnie przeprowadzali rejestrację. Dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy w Pleszewie, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, klubowi Automobilklub Ostrowski, Starostwu Powiatowemu, Gminnemu Centrum Kultury w Dobrzycy, Zajezdni Kultury i Bibliotece Publicznej w Pleszewie. Wszystkim, którzy udostępnili posty i relacje, dzięki czemu informacje o rejestracji DKMS dotarły do wielu ludzi. Przybyłym i przyjezdnym - z Wrocławia, Poznania, Kalisza i okolicznych miejscowości - którym niestraszna była niedzielna pogoda. Zarówno tym, którzy znają nas osobiście, jak i tym, którzy podeszli całkiem przypadkiem. Jesteście wspaniali! - podkreśla Marta, siostra Magdy Witczak.
Magdalena Witczak z Pleszewa potrzebuje przeszczepu. Trwają poszukiwania bliźniaka genetycznego
Magdalena Witczak z Pleszewa to 39-letnia mama dwójki dzieci. Miłośniczka kotów i książek. Jej choroba zaczęła się półtora roku temu od silnych bólów brzucha, nocnych potów i zmęczenia. Okazało się, że wykryto u niej chłoniaka HGBL - jego najzłośliwszą odmianę.
- Przyjęłam kilkadziesiąt litrów chemii, byłam zakwalifikowana do innowacyjnej terapii CAR-T, ale i tak do pełnego wyzdrowienia potrzebuję przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Chciałabym pokazać moim dzieciom świat, chciałabym mieć to wszystko już za sobą i cieszyć się spokojem - mówi Magda.
Zostań dawcą. To bardzo proste
Zarejestrowanie się w bazie dawców jest banalnie proste! Należy wypełnić formularz rejestracyjny i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie. I to tyle! Pakiet rejestracyjny można pobrać przez internet. ZROBISZ TO TUTAJ.Po przebadaniu wymazu i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą. Od tego momentu twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu bazy dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.
Co 40 minut ktoś w Polsce otrzymuje diagnozę - nowotwór krwi. Tylko 25% chorych znajduje zgodnego dawcę w rodzinie. Pozostali liczą na waszą pomoc!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.