Reklama

Rekordowy rok w Czerminie. Przebudowali aż 10 dróg!

Opublikowano:
Autor:

Rekordowy rok w Czerminie. Przebudowali aż 10 dróg! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Czermin. - Takiego roku jeszcze w gminie Czermin nie było - cieszy się wójt Sławomir Spychaj. Dzięki dofinansowaniu udało się przebudować aż 10 dróg, co jest swoistym „rekordem” na przestrzeni minionych lat. 

 

Z inwestycji cieszą się oczywiście sami mieszkańcy. - Marzenia się spełniają - komentuje m.in. sołtys Mamot, gdzie wyremontowano aż trzy trasy.

- Nasza droga została już poświęcona, pokropiona i… trzyma się dobrze - żartuje Henryk Serbiak, sołtys oraz radny ze Żbik. Jego wieś jest jedną z kilku, które w tym roku doczekały się kompleksowych remontów. Remont ponad 800-metrowej trasy kosztował TU blisko 689 tys. zł, z czego aż 63 proc. pochodziło z unijnego dofinansowania. - Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili - komentował sołtys także podczas ostatniej sesji rady, gdzie podsumowano tegoroczne prace. - Jakby co - mamy na razie najładniejszą trasę w całej gminie Czermin - dodawał z uśmiechem.

Wójt gminy Czermin przyznaje: ten rok był wyjątkowy, jeśli chodzi o remonty dróg.

- Zakończyliśmy już realizację wszystkich, na które dostaliśmy dofinansowanie unijne i marszałkowskie - w sumie wybudowaliśmy 10 odcinków. Warto jednak dodać, że poza tym robiliśmy także inne - np. drogi tłuczniowe - zaznaczał włodarz.

I dodawał z dumą: Takiego roku w gminie Czermin jeszcze nie pamiętam.

Z inwestycji cieszą się oczywiście sami mieszkańcy. - Dzięki nowej drodze mieszkańcy mogą w końcu bezpieczniej się przemieszczać - zaznacza Maria Doczekalska, sołtys i jednocześnie radna ze Skrzypni.

- Wcześniej była w bardzo kiepskim stanie. Ratowaliśmy ją jak tylko mogliśmy, ale tu potrzebna była gruntowna przebudowa. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania: ukłony dla pana marszałka, pana wójta i radnych, którzy podjęli taką decyzję - komentuje pani Maria.

Najwięcej zmian było w tym roku w Mamotach, gdzie w sumie przebudowano trzy odcinki: w stronę Strzydzewa, Czermina i Skrzypni. - To dobrze, że marzenia się spełniają - cieszył się sołtys, Andrzej Ziętek.

- 15 lat temu chodziliśmy w tunelu, a dzisiaj mamy wspaniałą drogę. Będziemy dalej popierać kolejne prace - bo np. od nas w kierunku Korzkiew jest najkrótsza droga do szpitala. Ten wiek XXII już się do nas zbliża - dodaje.

 

TU POWSTAŁY NOWE DROGI:

W RAMACH PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH:

1. Skrzypnia - Mamoty,

2. Czermin - Pieruchy,

3. Czermin - Mamoty,

4. Mamoty - Strzydzew

5. Żbiki

W RAMACH PROGRAMU BUDOWY DRÓG DOJAZDOWYCH DO PÓL:

1. Grab

2. Pieruchy

3. Broniszewice

4. Skrzypnia

5. Psienie Ostrów - FOGR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE