Ruszyły „Wakacje z WOT”. Można zdobyć nowe umiejętności i zarobić nawet 7 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły „Wakacje z WOT”. Można zdobyć nowe umiejętności i zarobić nawet 7 tys. zł - Zdjęcie główne
Autor: pexels - zdjęcie ilustracyjne | Opis: W Wielkopolsce rozpoczęły się „Wakacje z WOT”

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMożna zdobyć wojskowe umiejętności, przeżyć nietypowe wakacje i otrzymać około 7 tys. zł. Ruszyła siódma edycja programu „Wakacje z WOT”, skierowanego do pełnoletnich uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich chętnych. Sprawdź terminy szkoleń w Wielkopolsce.
reklama

Rozpoczęły się „Wakacje z WOT”. To już siódma edycja ogólnopolskiej inicjatywy Wojsk Obrony Terytorialnej, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest dedykowana młodym - uczniom powyżej 18. roku życia, studentom, nauczycielom i wszystkim osobom chcącym sprawdzić się w wojskowym środowisku. Śmiałkowie zdobywają praktyczne umiejętności (przechodzą m.in. szkolenie strzeleckie i taktyczne), poprawiają kondycję fizyczną i przeżywają przygodę, która może stanowić pierwszy krok w kierunku służby, a przy okazji mogą zarobić.

Osoba, która ukończy 16-dniowe szkolenie podstawowe zakończone przysięgą wojskową, otrzymuje jednorazowe uposażenie w wysokości około 7 000 zł. Żołnierze kontynuujący służbę w ramach weekendowych szkoleń rotacyjnych mogą liczyć na stałe miesięczne wynagrodzenie wynoszące około 1 000 zł. Na tym nie koniec korzyści. Ukończenie „Wakacji z WOT” premiowane jest dodatkowymi punktami podczas rekrutacji na wyższe uczelnie wojskowe. 

reklama

Dwa rodzaje szkoleń

W okresie wakacyjnym, od czerwca do września, we wszystkich brygadach Wojsk Obrony Terytorialnej realizowane są dwa rodzaje szkoleń:

  • podstawowe („szesnastka”) – dla osób, które wcześniej nie pełniły służby wojskowej,
  • wyrównawcze („ósemka”) – dla osób posiadających wcześniejsze doświadczenie wojskowe.

W Wielkopolsce pierwsze grupy rozpoczęły działania już 26 czerwca, a zakończą 3 (szkolenie wyrównawcze) i 11 (podstawowe) lipca . Kolejne teminy to 21.08–05.09, 09–24.09 (podstawowe) oraz 21–28.08, 09–16.09 (wyrównawcze). 

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w programie, należy skontaktować się z rekruterem (aktualne dane kontaktowe do rekruterów wszystkich brygad WOT dostępne są TUTAJ),później należy złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji właściwym dla miejsca zamieszkania. Po zakończeniu procedury kandydat otrzymuje informację o terminie oraz miejscu rozpoczęcia szkolenia.

reklama

W ubiegłym roku w całej Polsce z programu skorzystało ponad 4 000 ochotników.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo