reklama

Shopee zamyka platformę w Polsce. Co z niezrealizowanymi zamówieniami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KAB

Shopee zamyka platformę w Polsce. Co z niezrealizowanymi zamówieniami? - Zdjęcie główne

Firma poinformowała o zamknięciu raptem dzień przed faktem. | foto KAB

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTo jest szok dla tysięcy użytkowników Shopee. Firma właśnie poinformowała, że zamyka platformę w Polsce.
reklama

Azjatycka firma Shopee poinformowała 12 stycznia swoich użytkowników, że w piątek 13 stycznia, o godzinie 23.59 przestanie działać w Polsce. Jest to zaskoczenie dla tysięcy osób, które chętnie robiły zakupy na tej stronie. Użytkownicy zastawiają się, co stanie z wciąż niezrealizowanymi zakupami. Odpowiadamy. 

Shopee zgromadził miliony użytkowników w Polsce. Teraz kończy działalność 

Platforma handlowa z Singapuru w Polsce obecna była od września 2021 r. Teraz przestaje działać, mimo że aplikacja Shopee została pobrana w naszym kraju przeszło 5 mln razy. 

Ian Ho, szef polskiego oddziału Shopee, na spotkaniu w czwartek miał tłumaczyć pracownikom, że wyjście z Polski jest związane z dużą niepewnością co do sytuacji makrogospodarczej. Dodajmy, że firma w ubiegłym roku zakończyła działalność we Francji i Hiszpanii, a u nas przeprowadziła duże zwolnienia. Mimo tego, nikt się nie spodziewał tak nagłego wycofania z naszego kraju. Dlatego wielu użytkowników do ostatniej chwili robiło na platformie zakupy. Teraz zastanawiają się, czy zamówione – i opłacone – produkty jeszcze do nich dotrą.

reklama

Firma uspokaja, że zamówienia złożone przed 13 stycznia 2023 r. zostaną zrealizowane standardowo. Ponadto, użytkownicy wciąż mogą liczyć  na wsparcie i obsługę zamówień. Istnieje również możliwość anulowania ich według wcześniejszych zasad. Osoby, które chciałby jeszcze zrobić zakupy na platformie znanej z dużych promocji, mogą kupować do piątku, 13 stycznia, do końca dnia. Po północy z piątku na sobotę nie będzie już możliwość składania nowych zamówień. Co ważne, Monety i Kupony Shopee tracą swoją wartość.

Firma w mediach społecznościowych ogłasza zamknięcie. Internauci podzieleni

Firma Shopee należy do singapurskiej spółki Sea, powstała w 2015 roku i szybko pięła się po szczeblach popularności, zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających. Platforma znana była z agresywnych kampanii reklamowych oraz sprzedawania produktów po naprawdę atrakcyjnych cenach. W dodatku przez długi czas oferowała darmową przesyłkę, nawet gdy zamówiony towar wysyłany był z Azji. W mediach społecznościowych pod postem z informacją o zakończeniu działalności pojawiło się wiele komentarzy. 

reklama

Szczerze mówiąc, takie zamykanie platformy z dnia na dzień jest bardzo nieprofesjonalne. Powinien być jakiś konkretny czas na wykorzystanie nie tylko zbieranych monet, ale też kuponów, które nagle poznikały. Osobiście spędziłam jakiś czas na graniu w gry i zbieraniu kuponów. Czy ktoś zwróci mi stracony czas?! Niby nic takiego, ale niesmak pozostaje – skomentowała jedna z internautek. Inni przyznawali, że trudno im w to uwierzyć i zapewniali, że to najlepsza platforma, z jakiej korzystali. 

Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Wiele rzeczy całą moją rodzina zamawiała i byliśmy zawsze zadowoleni.

Internauci zastanawiali się nawet, czy szefowie Shopee "nie myślą o jakimś przekształceniu" – tak trudno uwierzyć im w całkowite zamknięcie platformy. 

reklama

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu zwielkopolski24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama